Bilişim 09 ARALIK 2013 / 14:09

Imagine Cup 2014 başvuruları başladı

Microsoft'un her yıl düzenlediği Imagine Cup yarışmasının Türkiye finali Ocak ayında gerçekleşecek.

Microsoft tarafından düzenlenen dünyanın en büyük öğrenci teknoloji yarışmalarından Imagine Cup 2014 için başvurular başladı. Bu yıl 12’incisi gerçekleştirilecek Imagine Cup üç büyük yarışmaya ev sahipliği yapacak.

Imagine Cup 2014’ün finali Haziran ABD’de Seattle’da gerçekleşecek.  Yarışmayı kazanan ekip Seattle ziyareti ve 50 bin dolarlık ödül kazanacak.

Nasıl katılırsınız?

Imagine Cup 2014’ün internet sitesinden doğrudan başvuruda bulunabilecek. Aynı zamanda katılımcılar, Microsoft Türkiye’nin düzenlediği yerel elemelerde yarışarak dünya finallerine katılma şansı elde edecek. Öğrenciler, ‘Dünya Vatandaşlığı’, ‘Oyun’ ve ‘İnovasyon’ alanlarında geleceği şekillendirecek çözümleriyle yarışacak.

Microsoft Türkiye’nin düzenleyeceği ‘Oyun’ kategorisi yerel elemelerine katılmak için öncelikle 25 - 27 Ocak tarihlerinde Ankara, Elazığ, İstanbul ve İzmir’de 4 ilde yapılacak GGJ (Global Game Jam) yarışmalarına başvuruda bulunmak gerekiyor. Oyun kategorisine katılan projelerin ilk elemeleri Global Game Jam yarışmasında yapılacak. Bu yarışma sonrasında finale kalan projeler arasında yapılacak değerlendirmeyle Türkiye’den finalist olan proje belirlenecek.Seçilen ekip, Microsoft Imagine Cup Dünya Finalleri’ne katılım için Microsoft Ortadoğu ve Afrika bölgesinde yapılacak bölge elemelerinde yarışmaya hak kazanacak.

Imagine Cup 2014 Türkiye finalistleri, Şubat ayında http://blog.microsoft.com.tr adresindeki Microsoft Türkiye Blog sayfalarında yayınlanacak. Detaylı bilgi için http://www.imaginecup.com adresini ziyaret edebilir veya Microsoft Türkiye Blog sayfalarını takip edebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun