Bilişim 15 ŞUBAT 2016 / 09:47

ICSG Nisan'da başlıyor

ICSG kapsamında düzenlenecek paneller, konusunda önemli isimleri bir araya getirecek..

2023 hedefleri doğrultusunda “Akıllı Şebekelerde Yol Haritası” belirlenerek Türkiye adına ilk ve en önemli adım atılacak. Bu kapsamda Obama’nın Enerji Baş Danışmanı John McDonald “her yönüyle dünyada akıllı şebekeler ve şehirlerin mevcut durumu ve geleceği” hakkında son gelişmeleri duyurmak için ICSG İstanbul ’a katılacak.

Akıllı şebekeler; tedarikçi ve tüketici arasında karşılıklı elektronik iletişimin sağlanması amacıyla akıllı sayaç ve izleme sistemlerinin elektrik şebekelerine eklenerek kullanıcı güvenliğinin sağlanması gereken bir sistem. Enerji kayıplarını önleyerek ihtiyacı karşılamak, sistemlerde oluşan teknik arızaların hemen giderilmesini sağlamak akıllı şebeke sistemlerini uygulamak ile mümkün. Tüm bu gelişmeler doğrultusunda düzenlenecek olan ICSG 4. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongresi Uluslararası platformda sektör liderlerini Türkiye 'de bir araya getirecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun