Bilişim 15 HAZİRAN 2011 / 17:21

İçişleri Bakanlığı web sitesine saldırı! Anonymous saldırdıkça Türkiye'de internet mi yavaşlıyor?

Anonymous saldırdıkça internet mi yavaşlıyor?

Bugün Anonymous'un İçişleri Bakanlığı internet sitesine yönlendirdiği saldırının ardından Türkiye'de internet sorun mu yaşıyor? Acaba Anonymous saldırdıkça önlem olarak Türkiye yurtdışı internet çıkış hızını düşürüyor olabilir mi? Sizlerde durum nedir? Görüşlerinizi bekliyoruzGüncelleme: Vodafone Twitter servislerinin kullanılamadığını açıkladı.Bundan 1 saat kadar önce, Türkiye'deki devlet kurumlarına protesto amacıyla saldırılar düzenleyen Anonymous'un İçişleri Bakanlığı'na saldırı başlattığı haberi geldi. Olayı yakından takip eden Gazeteci Melih Bayram Dede'nin aktardığı bilgilere göre Anomymous yaptığı açıklamada 4 bin zombi bilgisayar üzerinden icisleri.gov.tr adresine 4 Gigabit trafik aktardığını açıkladı.

Saldırının ardından siteler yoğun trafik nedeniyle hizmet veremez hale gelirken, yaklaşık 1 saat sonra İnterpromedya binasında internet erişiminin ciddi ölçüde yavaşladığını farkettik. Şu an çoğu site ulaşılamıyor veya çok geç açılıyor.

Acaba bu, hedefli olarak yoğun veri gönderimi şeklinde gerçekleşen saldırılara bir önlem olarak yurtdışı internet çıkışlarının hızının kısıtlanması gibi bir uygulamanın belirtisi olabilir mi? Sizin bağlantılarınızda da gözle görünür bir yavaşlama söz konusu mu?

Yorum yazarak bizlerle paylaşırsanız seviniriz.

ed: Daha önce İspanya ve Türkiye'de toplam 36 kişinin tutuklanmasına karşı bir protesto olarak Anonymous'un bugün Türkiye saatiyle 15:00'te İçişleri Bakanlığı'nın sitesi olan icisleri.gov.tr adresine yapmaya hazırlandığı, aynı saatte İspanya Polisi'nin policia.es adresine de saldırıda bulunulacağı haberleri dolaşıyordu. Saat 15:00 - 15:40 arası İçişleri Bakanlığı sitesinin aynı anda 60 bin ve üzeri ziyaretçiye ulaştığı ve açılamadığı görüldü. Saldırı, halen İçişleri Bakanlığı'nın sitesine ilaveten İller İdaresi Genel Müdürlüğü'nün sitesinde de sürdü. Her iki siteyi ziyaret etmek isteyenler erişim problemi yaşıyor.

Vodafone açıklama yaptı: Vodafone Türkiye cep telefonu üzerinden Twitter servislerine ulaşılamadığını kullanıcılarına gönderdiği mesajla bildirdi.
ETİKETLER : anonymous BTK
YORUMLAR
selim 16 HAZİRAN 2011 / 09:04 0 0
Anonymous Turkiye'de ise yaramadi, ilk gunden belliydi zaten, saldirirken kendi siteleri hacklendi. Turkiye gercekten guclu. Yetkililere helal olsun.
Murat YILMAZ 15 HAZİRAN 2011 / 21:04 0 0
Çok abartıyorsunuz. Şuan içişleri baknalağının sitesine girdim cup diye açıldı. Adamlar dün btk yı, bu gün içişleri baknalaığı yarın ssk nın siteisini hedef alacaklar siz alkış çakıyorsunuz. İç işleri baknalığı çıkıp bu gün bir grup hacker sistemlerimize saldırdı. yandık bittik, üç beş çapulcuya web sitelerimizi teslim ettik demelerini mi bekliyordunuz.
Apduşlar 15 HAZİRAN 2011 / 19:45 0 0
Gazeteci Melih Bayram Dede’nin
kullanabildiği teknlojileri merak ettim.

hiç bir hizmet kesintisine uğramayan içişleri bakanlığını tebrik ediyorum.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun