Bilişim 12 EKİM 2011 / 13:47

IBM Yazılım Zirvesi 2011’de iş-teknoloji uyumu masaya yatırıldı

Her gün 15 petabyte yeni verinin dolaşıma girdiği bir dünyada, İstanbul’da düzenlenen IBM Yazılım Zirvesi’ne iş dünyası ve teknoloji uyumunun artan önemi damgasını vurdu. 

[caption id="attachment_36598" align="alignnone" width="455" caption="IBM CEE Bölgesi Yazılım Grubu Başkan Yardımcısı Zoran Hrustic ve IBM Türk Yazılım Grubu Ülke Lideri Gülsün Emüler."][/caption]

43 milyon kredi kartının ve 62.8 milyon cep telefonunun bulunduğu, bilgisayar ve internet kullanım oranının yüzde 46.4'e ulaştığı Türkiye'de on yılda 2 katına çıkan net enerji tüketimi ve 4 katına çıkan cep telefonu penetrasyonu, şirketleri ve yöneticileri sürdürülebilir büyümelerini sağlayacak teknolojik çözümleri keşfetmeye itiyor.

IBM de IBM Yazılım Zirvesi 2011 etkinliğinde Türk iş dünyasının önde gelen şirketlerinin doğru teknolojileri kullanarak elde ettikleri başarı hikâyelerini paylaşmalarını sağladı. İş dünyası ve bilişim sektörünün önde gelen isimlerini buluşturan zirve,  11 Ekim 2011 tarihinde İstanbul Swissotel’de gerçekleştirildi. Şirketlerin değişen rekabet içerisindeki ihtiyaçlarına cevap vermek üzere her yıl düzenlenen etkinliğin bu yılki teması “İş ve Teknoloji Uyumu” olarak belirlendi.

Zirvede iş ve teknoloji uyumunun örneklerine yer verildi

IBM Türk Yazılım Grubu Ülke Lideri Gülsün Emüler’in açılış konuşmasını yaptığı etkinlikte konuk konuşmacı olarak Coca-Cola Orta Avrupa, Avrasya ve Orta Doğu Grubu Eski Başkanı Cem Kozlu katıldı. “Liderin Takım Çantası” isimli konuşmasında Kozlu, katılımcılara kendi deneyimlerini ve yöneticilik için önemli olan unsurları anlattı.

Kozlu'nun ardından söz alan IBM CEE Bölgesi Yazılım Grubu Başkan Yardımcısı Zoran Hrustic, teknoloji-iş entegrasyonundan faydalanarak rekabette öne çıkan şirketlerle ilgili örnekler paylaştı. Hrustic, konuşmasında “Bugün dünyanın en büyük kurumsal yazılım şirketi IBM olarak, dünyada gerçekleşen gelişmelere paralel olarak yazılım ve doğru teknolojiler kullanıldığında neler sağlanabileceğinin farkındayız. 2001 yılından beri yazılım alanında 53 satın almaya imza attık. İş dünyasına bilgiyi, riski, güvenlik sorunlarını ve insan kaynaklarını yönetmeyi ve iş altyapılarını, inovatif hizmetleri ve ürünleri geliştirmenin yollarını sağlayan Akıllı İş Çözümleri sunuyoruz” diyerek IBM Yazılım Grubu’nun stratejilerini aktardı.

Bu yıl 16’ncısı gerçekleştirilen IBM Yazılım Zirvesi’nde konuşmacıların ardından gün boyunca süren paralel oturumlarda IBM, çözüm ortakları ve müşterileri demolarla ve sunumlarla katılımcılara sektördeki ve teknolojideki son gelişmelerle ilgili bilgiler aktardı. Oturumlar sırasında Eczacıbaşı, İş Bankası, TEB, Finansbank ve Bilişimcim, Avea, Vodafone, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve OSIS, Superonline ve Aksis ve Allianz sunumlar gerçekleştirdi.

Bir sonraki zirve Ankara'da gerçekleştirilecek

IBM Yazılım Zirvesi 2011 etkinliğinin ikincisi, 13 Ekim tarihinde Ankara’da JW Marriott Hotel’de gerçekleştirilecek. Türkiye Cumhuriyeti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün konuşmacı olarak katılacağı Zirve, önde gelen Kamu Sektör temsilcilerini ve IBM Türk üst düzey isimlerini bir araya getirecek.

Ankara’daki paralel oturumlara katılacak şirketler SGK, Beam Teknoloji, Aselsan, SPSS Türkiye, Metaform, Kale Yazılım, Bilişimcim ve Ada Mühendislik olurken, yazılım stratejileri ve teknolojideki ilerlemelere ek olarak, IBM Ankara Yazılım Zirvesi’nde Akıllı Devlet ve Akıllı Kamu Yönetimi çözümlerinden de bahsedilecek.

İstanbul'da gerçekleştirilen zirve sırasında IBM CEE Bölgesi Yazılım Grubu Başkan Yardımcısı Zoran Hrustic'le gerçekleştirdiğimiz röportajın haberini önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız.

IBM Yazılım Zirvesi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için http://www.ibm.com/tr/tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun