Bilişim 28 OCAK 2015 / 14:40

Hukuk güvencesinde e-posta hizmeti

FIT Solutions gerçekleştirdiği proje ile düşük maliyetli, çevreci, hukuki geçerliliği olan güvenli e-posta FIT KEP’i hizmete sunuyor.Biznet güvencesi ile gerçekleştirilecek projenin temelleri 19 Ocak Pazartesi günü İstanbul’da gerçekleşen imza töreni ile atıldı. Törene, FIT Solutions Kurucusu ve CEO’su Ahmet Bilgen ile Biznet Genel Müdürü Neşe Sayeri’nin yanı sıra, Kurumsal e-Devlet Çözümleri ve İş Geliştirme Direktörü Cenk Özcan ile Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı gibi isimler de katıldı.

FIT KEP adı verilen kayıtlı elektronik posta (KEP) hizmet, gönderici ve alıcı kimliklerini belli eden, gönderi zamanı ve içeriği değiştirilemeyen, e-postaları uyuşmazlık durumunda hukuki olarak geçerli saymayan bir sistemi içeriyor. Elektronik ortamda yapılan her türlü bildirim, ihtar, ihbar, başvuru, dilekçe, ticari yazışmalar, ihale, teklif, sözleşme evraklarının paylaşımı, şirketlerin beyannameleri, fatura, ekstre, talimat gibi birçok farklı içerikli iletiyi, güvenli bir biçimde karşı tarafa ulaştırmak amacıyla tasarlanan FIT KEP, tüm e-iş süreçlerinde kullanılabiliyor.

“Sayısız avantaj sağlıyoruz”
 FIT Solutions ve Biznet ortaklığının güvenli e-posta ile ilgili önemli bir atılım gerçekleştirdiğini söyleyen FIT Solutions Kurucusu ve CEO’su Ahmet Bilgen sözlerini şu şekilde sürdürdü: “FIT KEP ile sayısız avantaj sağlıyoruz. Bunlardan belki de en önemlisi kağıt kullanımını tamamen ortadan kaldırması ile arşivleme, posta ve işlem maliyetlerini önemli derecede düşürmesi. FIT Solutions’ın tüm çözümleri gibi FIT KEP de çevreci ve bütçe dostu.”

FIT KEP e-postaları yasal kanıt olarak kullanılabildiği için tarafsız yasal koruma sağlayabiliyor. Teslim edildikten 24 saat sonra alıcısı tarafından yasal olarak okundu kabul edilen e-postalar ile teslim etme ve okunma garantisi veriyor.
 KEP sistemi ile evrakta sahtecilikten gönderinin inkarına kadar birçok problemin önüne geçildiğini söyleyen Biznet Bilişim Genel Müdürü Neşe Sayeri, “FIT Solutions ile birlikte böylesine önemli bir projeyi hayata geçirmekten çok memnunuz. FIT Solutions, e-Dönüşüm konusundaki birikimi ve tecrübesi ile projeye değer katıyor. Böylece yeni bir güvenli e-posta dönemini başlatıyoruz” dedi.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun