Bilişim 19 MART 2015 / 11:38

Huawei yeni çözümlerini CeBIT'te görücüye çıkardı

Huawei, “Daha Fazla İletişim İçin Yenilikçi Bilgi Teknolojileri” temasıyla yer aldığı, 16 – 20 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen, dünyanın en büyük bilgi ve iletişim teknolojileri organizasyonu CeBIT 2015’te, en güncel çözüm ve hizmetlerini tanıttı. CeBIT 2015 bu yıl, dijital transformasyonu adresleyen “diconomy - Dijital Ekonomi” temasıyla kapılarını açtı. Fuarda bu yılın en önemli ana başlıklarından biri olan “Endüstri 4.0”, dijital teknoloji altyapısı ve ekonomik büyüme odaklı bir strateji üzerine inşa edildi. Endüstri 4.0, buhar makinesi, elektrik ve bilgi teknolojisinden sonra, dördüncü endüstriyel devrim olarak görülüyor. Bilgi teknolojileriyle akıllı üretimi destekleyen Endüstri 4.0, bilgiyi, objeleri ve makineleri birbirine bağlayarak akıllı bir ağ yaratıyor. Bu teknoloji sayesinde otomasyon hata ayıklama işlevlerinin en üst verim seviyesine en uygun maliyetlerle ulaşacağı öngörülüyor.

Huawei Kurumsal İş Çözümleri Grubu Başkanı Yan Lida, bu strateji ekseninde gerçekleştirdiği açılış konuşmasına; “Bilgi ve iletişim teknolojileri, yeni sanayi devriminin önünü açacaktır” diyerek başladı. Yan Lida konuşmasında, “Mobil genişbant, yazılım tabanlı ağ sistemleri, bulut bilişim, büyük veri ve nesnelerin interneti gibi yenilikçi teknolojilerin gelişimi, geleneksel sanayi yapısını, dördüncü nesil sanayi devrimine doğru yöneltmektedir. Endüstri 4.0, daha fazla bağlantı imkanı sunan, daha akılcı ve yenilikçi bir BT altyapısı gerektirmektedir. Huawei, BT sektöründeki 20 yıllık deneyimiyle ve teknolojik yakınsama yetenekleriyle, bu yenilikçi sanayi devrimi için en avantajlı iş ortaklarından biridir” dedi.

Açık İnovasyonla Yepyeni Bir Bilgi Dünyası

Huawei, açık inovasyonu adresleyen altı yeni ürün ve yedi farklı çözümle, CeBIT 2015’e damga vurdu. Huawei’nin kamu sektörü, nakliye, enerji ve finans alanında lanse ettiği ürünler ve çözümler, uçtan uca BT operasyonları için, eksiksiz bir portföy olarak sektöre sunuldu. Huawei’nin altı ana ürünü; “S12700 Agile Switch’leri”, “CloudEngine 12800 Veri Merkezi Switch’leri”, NetEngine 40E Core Router”, “Fusion Server 9032”, “OceanStor 18800” ve “OceanStor 9000” olarak açıklanırken, yedi ana çözümü ise “Akıllı Şehir Çözümleri”, “OmniMedia Çözümleri”, “Agile Network Çözümleri”, “Servis Odaklı Bulut Veri Merkezleri (SD-DC²)”, “Agile Tümleşik Çözümleri”, “Endüstriyel Bağlantı Çözümleri” ve “Kurumsal BT Servisleri” olarak açıklandı.

Huawei Ürün ve Çözümler Bölümü Başkanı Ryan Ding, firmanın CeBIT 2015’te sunduğu çözümler arasında yer alan “eLTE Genişbant Kanal”, “Agile WAN”, “OceanStor 9000” ve “Yeni Nesil Anti-DDoS” çözümlerini değerlendirirken; “Tüm bu yenilikler, dikey endüstriler için akıllı şehirler, akılı enerji altyapıları, OmniMedia yetenekleri ve omni-channel finans servisleri için farklı imkânlar sunacak” dedi.

SAP ile Geniş Kapsamlı İşbirliği

Huawei, Cebit 2015’te, SAP ile geniş kapsamlı bir işbirliğine imza attığını duyurdu. Huawei ve SAP, nesnelerin internetine odaklanarak pazara yeni çözümler sunacak. Huawei Pazarlama ve Strateji Direktörü William Xu işbirliğini değerlendirirken; “Girişim uygulamaları ve yazılım konusunda dünya lideri olan SAP ile imza attığımız bu anlaşma Huawei için oldukça önemlidir. Bu ortaklıkla, SAP ile birlikte Çin-Avrupa işbirliği modeli geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu işbirliği doğrultusunda SAP HANA - SAP sertifikalı Huawei donanımı kullanan firmalar için, daha verimli büyük veri analizi, akıllı şehir projeleri ve kendi cihazını getir (BYOD) uygulamalarına imza atacağız” dedi.

İki şirket, Huawei’nin ICT altyapısı ve bağlantı çözümlerini kullanarak, SAP HANA bulut platformunda SAP uygulamaları ve analitik araçları özelinde projeler geliştirecek. İşbirliğinin ilk adımı olarak hızlı üretim, akıllı enerji ve ulaştırma çözümlerine odaklanılacak ve SAP HANA bulut platformu odaklı çalışmalar gerçekleştirilecek. Huawei ve SAP, Çin, Avrupa, Orta Asya, Afrika’da; ulaştırma, lojistik ve analiz servislerinde çalışan müşteriler için çözümler sunacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun