Bilişim 09 AĞUSTOS 2012 / 12:50

Huawei, SAP’nin Global Teknoloji Ortağı oldu

Huawei, SAP’nin Global Teknoloji Ortağı oldu

Dünyanın önde gelen bilgi ve iletişim teknolojileri çözüm sağlayıcılarından Huawei, kurumsal uygulama yazılımları ve çözümleri sağlayıcısı SAP AG ile ilk Çinli Global Teknoloji Ortağı olarak anlaşma imzaladığını duyurdu. Bu ortaklık sayesinde, SAP ve Huawei teknik entegrasyon ve desteklerini derinleştirecek bir ‘Birlikte Çalışabilirlik Yetkinlik Merkezi’ (Interoperability Competency Center) oluşturacak ve dünya çapında satış ve pazarlama faaliyetlerini birlikte yürütecek.

Konuya dair açıklama, Pekin’de düzenlenen China SAPPHIRE 2012 etkinliğinde yapıldı.

SAP ve Huawei, bu işbirliği ile uygulama geliştirme süreçlerini hızlandırırken, maliyetlerin düşürülmesini, uçtan-uca entegre bir sistemle esneklik ve işletme verimliliğinin artırılmasını sağlayacak.

SAP ve Huawei, müşterilerin kurumlarına ilişkin daha kapsamlı bilgi edinmesini sağlayan, kullanılabilirlik ve ölçeklenebilirlik açısından gelişmiş entegre ürünler sunacak. Şirketlerin ortak sundukları ürünler, müşterilerin altyapı ve yazılım çözümleri optimizasyonuna dayalı işletme maliyetlerini azaltmasına yardımcı olacak.

Huawei ve SAP ilerleyen dönemde çözümlerini devlet, kamu hizmetleri, telekom, finans, ulaştırma, enerji, dijital ve ticari alanlarda da sunacak.