Bilişim 26 MAYIS 2015 / 15:07

Huawei Mobil Geniş Bant Zirvesi gerçekleşti

Huawei Kalite Odaklı MBB Zirvesi 21 Mayıs 2015 tarihinde İstanbul’da sektör analistleri ve 28’den fazla bölgesel telekom operatörünün katılımıyla gerçekleşti.İki gün süren konferans boyunca Orta Asya, EMEA ve Rusya’dan katılan bölgesel operatörler, deneyimlerini ve yeni fikirlerini, paralel oturumlar ve konferanslar boyunca paylaştılar. Artan kullanıcı sayısı gibi süreç içindeki zorluklar, operasyonel maliyetlerin azaltılması, servis kalitesinin artırılması ve müşteri deneyiminin en iyi hale getirilmesi, Zirve’nin temel başlıklarıydı.

Huawei Global Başkan Yardımcısı Dr. Leroy G. Blimegger Jr. Konuşmasında : “MBB çağında operatörler, kaliteli bir ağ yapısı oluşturmak ve büyük veri servislerini artırmak için birçok zorlukla mücadele ediyorlar. Operatörlerin hedef performansını ölçen ve bu anlamda baskı altında çalışmalarına da yol açan, birçok karşılaştırmalı ve karmaşık test tekniği mevcut. Huawei Açık Laboratuvar verilerine göre, 2016’da aktarım servisleri, toplam trafiğin yüzde 70’ini meşgul edecek. Aktarım servislerini garantiye almak, bu anlamda son derece önemli. Kilit olaylar, ağ üzerinde farklı gerekliliklere yol açabilir.” dedi.

IDC Araştırma Direktörü Amir Halilovic ise konuşmasında şunları söyledi: “MBB çağında, telekom operatörleri için müşteri deneyiminin önemi yadsınamaz. Müşteri deneyimi, ağ kalitesiyle tamamen doğru orantılı."