Bilişim 17 EYLÜL 2015 / 13:44

Huawei Bulut Kongresi gerçekleşecek

Huawei Bulut Kongresi, 18 – 19 Eylül 2015 tarihlerinde, “Daha Basit – Daha Çevik” temasıyla, Shangai Expo Center’da gerçekleşecek. Kongre gündeminin ana konularını ise “Bulutla Dönüşüm” ve “Yeni Referans Noktaları” oluşturuyor.

Huawei Bulut Kongresi çerçevesinde, Sektör uzmanları ve fikir önderlerinin de dâhil olduğu 10 binden fazla katılımcı, bulut çağındaki en son trendlerle birlikte, dönüşüm fırsatlarını ve bu alandaki zorlukları masaya yatırılacak. Huawei ayrıca yeni bulut bilişim ürünlerini de HCC 2015 dâhilinde sektöre tanıtılacak.
 
Dijital dönüşüm dalgasının dünyayı etkisi altına aldığı bu dönemde, BT sistemleri destekleyici araçlar olmaktan çıkıp, üretim araçları haline dönüşüyor. Bulut Bilişim teknolojisi, kurumların gelişiminde önemli bir rol oynarken, kurumlar bulut kullanım yeteneklerini her geçen gün daha fazla artırıyor.
 
Tıpkı internet şirketleri gibi, geleneksel sektörler de bulut bilişim yarışının içine dâhil oldular ve sektöre bulutları üzerinden servis sağlamaya devam ediyorlar. Bulut bilişim, şirketlere rekabette de önemli bir avantaj sağlayarak, farklı müşteri ihtiyaçlarına yönelik çözümleri de içeren bir konuma geldi. Bu kritik aşamada, bulut tabanlı dijital dönüşümde, Huawei de önemli bir rol üstlenerek, farklı sektörlerin bulutla dönüşümüne katkıda bulunuyor.  
 
Huawei Kurumsal Pazarlama Departmanı Başkanı Kevin Zhang kongre ile ilgili olarak şunları söyledi; “BT pazarında yıllarca edindiğimiz deneyimin ardından, sayısız inovasyona ve donanım-yazılım servisleri ekseninde birçok başarılı projeye imza attık. İş ortaklarımızla birlikte, bulutla dönüşüm özelinde, yeni referans noktaları yaratabileceğimizi umuyoruz. Bu yılki kongrenin ana temasını da bu kavramlar oluşturuyor.”
 
Bulutla dönüşümü tek bir firmaya indirgemek doğru olmaz. Uçtan uca bir bulut bilişim çözümü geliştirmek için, tüm aktörlerin ortak çabasının yanı sıra; bulut servis sağlayıcılarının, yazılım – donanım üreticilerinin, sektör uygulayıcılarının, entegrasyon ve danışmanlık servislerinin işbirliği içinde çalışması gerekiyor.
 
Huawei Dönüşümlü CEO’su Eric Xu, HCC 2015 kapsamında Huawei’nin bulut eko-sistemi stratejisini paylaşacak. Gelecekte hem rekabetin hem sektörün gelişimi için, zincirleme sektörler ve açık işbirliği kavramları hayati önem taşıyor. Huawei, bu entegre stratejiye bağlı olarak iş ortakları ile beraber, açık ve işbirliğine dayalı bir bulut eko-sistemi kurmayı amaçlıyor. Huawei bunun için, farklı varyasyonlara sahip pazarlama kampanyaları, teknolojik işbirlikleri ve yeteneğe dayalı gelişim süreçlerini içeren girişim modelleri planlıyor.
 
Huawei ayrıca HCC 2015 kapsamında, bulutla dönüşüm özelinde, kamu, finans ve medya gibi geleneksel sektörleri de kapsayan başarı hikâyelerini paylaşacak. Huawei ve iş ortakları tarafından sektörlere özel olarak geliştirilen bulut çözümleri ile şirketler, göz alıcı bir verimliliğe ve inovasyona imza atıyor.
 
Huawei bulut bilişim pazarına 2010 yılında dâhil oldu. İlk günden bu yana, sektörün gelişimi ve dönüşümü için, bu alanda önemli yatırımlara ve Ar-Ge faaliyetlerine imza attı.
 
Huawei, HCC 2015 kapsamında 3 yazılım platformunun da tanıtımını gerçekleştirecek; “FusionSphere6.0, FusionInsight ve FusionStage”. FusionSphere6.0, kaynak optimizasyonu ve veri merkezleri ile kaynak havuzları arasındaki entegrasyonu sağlamak için oldukça ideal bir araç. FusionInsight ise veri ambarlarındaki bilgilerin yakınsanmasını sağlıyor. Bir diğer platform olan FusionStage de sektörlere özel uygulama geliştiriciler için, kullanışlı ve kolay bir PaaS bulut platformu olma özelliğine sahip.  
 
Huawei kongrede ayrıca, veri merkezi bazlı veri servisi platformu OceanStor DJ’i de tanıtacak. OceanStor DJ, depolama kaynaklarının birleşik ağları kanalıyla, otomatik olarak iş bazlı veri servisleri sağlayarak, veri merkezinin operasyonel verimliliğini artırıyor. 
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun