Bilişim 07 EYLÜL 2012 / 14:55

HTC Desire X ile 1.000 liranın altındaki Android pazarına göz koydu

HTC 1.000 liranın altındaki Android pazarına göz koydu

HTC Desire X, IFA’da gerçekleşen dünya lansmanının ardından Türkiye’de HTC Güneydoğu Avrupa Direktörü Nikitas Glykas’ın ev sahipliği yaptığı toplantıda tanıtıldı. HTC, kısa bir süre önce Berlin IFA Kongresi’nde dünya lansmanını yaptığı yeni ürünü HTC Desire X’in Türkiye tanıtımını gerçekleştirdi.

HTC Desire X ekonomik fiyatı, yüksek kaliteli kamerası, Beats Audio'dan güç alan ses kalitesi ve 4 inçlik 800x480 çözünürlüğündeki ekranıyla kısa süre içinde Türkiye’deki üç operatör tarafından aynı anda satışa sunulacak.

HTC Güneydoğu Avrupa Direktörü Nikitas Glykas, yeni HTC Desire X’i anlattığı toplantıda şunları söyledi:
“Yılın ilk aylarında piyasaya çıkardığımız ve HTC’nin amiral gemisi olarak nitelenen One serisinin ardından Desire ile devam ediyoruz. Desire serisinin son modeli olan HTC Desire X, sınıfına kıyasla yüksek nitelikli özelliklere sahip. Telefon kısa süre sonra ekonomik fiyatı ile Türkiye’deki takipçilerin beğenisine sunulacak olan HTC Desire X aynı anda üç operatörle satışa sunulacak.”

Bu ekonomik fiyatın ne olacağı net olarak söylenmedi. Ama 1.000 TL'nin altında olmakla birlikte, çok da altına olmayacağını haber aldık. Dolayısıyla ürünün fiyatı tahminen 999 veya 949 TL gibi bir rakama denk düşecek.

HTC Desire X, HTC Sense arayüzü ve Android 4.0 işletim sistemiyle geliyor. Aygıtta 800x480 çözünürlüğünde 4-inç LCD WVGA ekran, 5 megapiksel geniş açı lensli kamera, 768 MB sistem belleği ve 4 GB depolama alanı, entegre Beats Audio ses sistemi gibi özellikler yer alıyor.

Ayrıca 2013 yılı sonuna kadar ürünü kaydettiren kullanıcılara 25 GB'lık Dropbox depolama alanı hediye edilecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun