Bilişim 27 EYLÜL 2011 / 10:05

HP’deki değişiklik Acer’ı harekete geçirdi

HP’deki değişiklik Acer’ı harekete geçirdi

Dünyanın en büyük ikinci bilgisayar üreticisi Acer, HP’de gerçekleştirilen CEO değişikliği nedeniyle, en büyük rakibinden müşteri kazanma fırsatı gördüğünü açıkladı.Geçtiğimiz hafta HP yönetimi şirketin CEO’su Leo Apotheker’ın görevine son vererek eski eBay CEO’su Meg Whitman’ı göreve getirdi. Apotheker’ın görevine son verilmesini dört gözle bekleyen yatırımcılar bu kez yeni CEO’nun şokunu yaşıyor. Whitman’ın HP çapında bir şirketi yönetmeyeceğini düşünen analist ve yatırımcılar, HP hisselerinin 6 yıl önceki seviyesine gerilemesini izlediler.

Bu karışıklık hacmen dünyanın en büyük ikinci üreticisi olan Acer’ı harekete geçirmiş görünüyor. Acer Avrupa’nın başında yer alan Walter Deppeler’ın Alman gazetesine verdiği demeçte, yaşanan karışıklık nedeniyle en büyük rakiplerinden pazar payı alabileceklerini aktardı.

Büyük alıcılar ve perakendecilerin kararsız olduğunu ve birbirlerine “Şimdi ne olacak, kiminle çalışacağız?” şeklinde sorular sorduğunu ifade eden Deppeler, “Bu gelişmeleri büyük bir fırsat olarak görüyoruz ve bu fırsatı değerlendirmek istiyoruz” dedi.