Bilişim 23 KASIM 2015 / 15:21

HP yeni nesil çözümlerini duyurdu

HP, masaüstü iş istasyonları için yeni depolama ve soğutma çözümlerini duyurdu.

HP Z Turbo Drive Quad Pro, kullanıcılara büyük veri depolama rekabetinde gelişmiş performans, güvenilirlik ve hız sunuyor. HP Z Turbo Drive Quad Pro, inanılmaz performans hızı ile kullanıcıların büyük veri depolama konusundaki zorlukları aşmasını sağlayarak depolamadaki darboğazın aşılmasına olanak sağlıyor.
 
Z iş istasyonları, bir PCle x16 kartında, 4’e kadar süper hızlı HP Z Turbo Drive G2 modülü ile donatılabiliyor. Bu çözüm sayesinde ardışık performans hızı 9.0GB/s’ye kadar çıkabiliyor. Ayrıca,  HP Z Turbo Drive Quad Pro, bir güç kesintisi anında, verilerin bozulmadan kaydedilmesini sağlayan güç kaybı koruması özelliğine de sahip.
 
HP Z Turbo Drive Quad Pro; medya ve eğlence, CAD, mimarlık, finans, sağlık, bilimsel yaratıcılık, petrol ve doğalgaz sondajı gibi işlem yükü fazla olan sanayilerdeki kısıtlamaları ortadan kaldıran HP Z440, Z640 ve Z840 iş istasyonları ile de kullanılabiliyor. 29 Eylül’de duyurulduğu gibi, HP Z240 Tower ve Z240 SFF iş istasyonları 2 adet Z Turbo Drive ile kullanılabiliyor.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan HP Kurumsal ve Perakende Çözümler Satış Müdürü Emre Er yaptığı açıklamada, “HP, yıllar öne iş istasyonları için sıvı soğutma çözümlerini tanıtarak endüstriye yön verdi. Diğer firmalar bu çözümleri yeni kullanmaya başlamışken HP, daha az hareket eden parçalara sahip daha sessiz ve güvenliği arttırılmış, sonuç olarak daha verimli çalışma yerlerinin oluşturulmasını mümkün kılan yeni ve ileri soğutma teknolojisi ile bir kez daha endüstriye liderlik ediyor.’’ şeklinde konuştu.

HP Z Cooler ise en yoğun iş yüklemelerinde dahi, HP Z iş istasyonlarındaki sistem gürültüsünü düşürmek üzere tasarlanmış inovatif ultra sessiz bir soğutma çözümü. Bu çözüm, CPU fanının daha yavaş hızda dönmesini sağlayarak gürültüyü 10dBA’ya kadar azaltıyor. Böylece insan kulağının algıladığı sesler, önceki nesillerdekine kıyasla yarıya kadar azaltılmış oluyor. Gürültünün bu denli azaltılması HP’nin 3B buhar haznesi teknolojisi ve yenilikçi hex-fin tasarımı ile birleştirilmiş ısı transfer çözümü ile sağlanıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun