Bilişim 13 ŞUBAT 2012 / 14:14

HP Türkiye Anadolu’da eğitim projesi başlattı

HP Türkiye Anadolu’da Eğitim Projesi başlattı

HP Türkiye, Doğu Anadolu’ya yönelik "Anadolu’da Eğitim Projesi" ile bölgede özel sektör ve kamu sektöründeki BT uzmanları ve çözüm ortakları arasında teknoloji okuryazarlığını artırmayı amaçlıyor. HP Türkiye yetkili eğitim çözüm ortağı Adeo işbirliğiyle gerçekleştirilen Anadolu’da Eğitim Projesi kapsamında bölgede HP sunucular, veri depolama birimleri ve ağ ürünleriyle ilgili kapsamlı eğitimler veriliyor.

Doğu Anadolu’da bir ilk olan 5 günlük eğitim programına katılanlar HP ürünlerini özel bir laboratuvarda test etme olanağına da kavuşuyor. Ocak’ta başlayan ve 2 ay süreyle devam edecek eğitimler Elazığ’da gerçekleştiriliyor.

HP Türkiye bu girişim ile bir yandan bölgedeki BT uzmanlarını son teknolojilerle tanıştırırken, bir yandan da Doğu Anadolu’daki satış sonrası teknik destek kapasitesini güçlendiriyor.

HP Türkiye Kurumsal Ürünler Kanalı Satış Müdürü Fikret İdil, HP Türkiye Anadolu’da Eğitim Projesi’yle ilgili olarak şunları söyledi: “HP olarak bir teknoloji ekosistemi yaratarak bilgi toplumuna dönüşümü hızlandırmak amacıyla bu girişime HP Türkiye Anadolu’da Eğitim Projesi ile devam ediyoruz. Müşterileri HP Shop içindeki ADEO eğitim merkezine getirerek teknolojilerimizi tanıtmayı, kullanıcıları eğitmeyi ve onları daha karmaşık çözümler konusunda cesaretlendirmeyi amaçlıyoruz."

BT sistemlerinin kullanımı konusunda bölgeye en yakın eğitim merkezleri Adana’da yer aldığını, dolayısıyla atılan adımın önemli olduğunu dile getiren İdil, "Eğitim başladığından bu yana bölgeden çok olumlu tepkiler aldık. Bu çerçevede HP Türkiye olarak Anadolu’da Eğitim Projesi’ni genişleterek devam ettirmeyi istiyoruz.” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun