Bilişim 12 KASIM 2012 / 17:51

HP, Türkiye ağ çözümleri pazarına yenilik getirmeyi amaçlıyor

2 Kasım Cuma günü, The Game’de düzenlenen basın etkinliğinde konuşan HP Türkiye Ağ Çözümleri Ülke Müdürü Ersin Uyar, şirket olarak sahip oldukları 360 derecelik teknoloji vizyonu ile Türkiye Ağ Çözümleri pazarında oyunun kurallarını değiştirmeyi hedeflediklerini belirtti. 

Şirket olarak Türkiye’deki teknolojik dönüşümün temellerinin, ağ çözümlerindeki dönüşüm ve yeniliklerle güçlendiğini ifade eden Uyar, kurumlara tek seçeneğe ve tek markaya bağlı kalmak zorunda olmadıkları çözümler sunduklarını söyledi. Bu sayede tüm çözümlerde kurulum, kullanım, yönetim kolaylığı sağlarken, bir yandan da toplam sahip olma maliyetlerinde yüzde 60’ın üzerinde avantaj sunduklarını belirtti.

Son 3 yıldır büyüme sürüyor

Küreselde, HP Ağ Çözümleri Grubu’nun 2012 mali yılı 3. çeyreğinde yıldan yıla yüzde 6 büyüdüğüne dikkat çeken Ersin Uyar, bu büyümeyle ilgili detaylı rakamları da paylaştı. Uyar,
“HP Ağ Çözümleri, kurumsal yerel ağlarda 2011’de lider olarak konumlanmış bulunuyor. 2012 yılında ise, bulut bilişim ve mobiliteye öncülük ederek, kablolu / kablosuz yerel ağlarda da sektör lideri olduğumuzu görüyoruz. HP’nin Ethernet anahtarlarındaki pazar payı da buna bağlı olarak hızlı bir artış gösteriyor. Yalnızca iki markanın yüzde 10’un üzerinde paya sahip olduğu bu kategoride HP olarak 2011 yılında yüzde 11,5 payla konumumuzu güçlendirdik. HP Ağ Çözümleri, son 11 çeyrekte kesintisiz olarak büyümeyi sürdürüyor” dedi.

18 ayda binden fazla kurumsal ağ müşterisi

Ağ anahtarlarında bütünleşik altyapılar ve ağ sanallaştırma başta olmak üzere, veri merkezi konsolidasyonunun gücünden yararlanan şirket, bağlantı noktası sayısı itibariyle yüzde 18 pazar payıyla ikinci sırada bulunuyor. Şirket, özellikle Çin pazarında yüzde 30 payla ağ anahtarlarında pazar lideri olarak konumlanıyor.

HP Ağ Çözümleri, kablolu-kablosuz ağ entegrasyonunda da önemli ilerleme kaydederek, gelirlerini yüzde 6,4, sevk edilen birim adedini ise yüzde 11,9 oranında artırdı. HP’nin router kategorisinin pazar payı ise son üç yılda yüzde 3 büyüdü. HP, router üzerinden hem ağ güvenliği hem de ses hizmetleri sağlayarak ileri teknolojileri kurumların kullanımına sunuyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun