Bilişim 19 NİSAN 2011 / 09:00

HP TouchPad'e bulut desteği geliyor

HP, Haziran ayında piyasada olması planlanan tablet bilgisayarı TouchPad için bulut üzerinden film ve müzik servisi açmaya hazırlanıyor.

PreCentral’a sızan belgelerde HP’nin tablet bilgisayar pazarında Apple ve Google’ın önüne geçebilmek için TouchPad’lere bulut üzerinden özel müzik ve film servisi sunacağı ortaya çıktı.

Slaytlara göre, HP’nin bulut müzik servisi kullanıcı içeriğini barındıracak ve tablet bilgisayarla eşleştirerek her yerden depolama alanı bağımsız müzik dinlenebilecek.

Benzer teknolojinin HP akıllı telefonlarda da yer alacağı bilgi yer alırken, sistemin ayrıntılarına sızan belgelerde rastlanamadı. Yine de Amazon’un yakın zamanda kullanıcıların kendi çalma listelerini yükleyebildiği “Cloud Player” modelinin bu sistemde de görülmesi bekleniyor. HP bulut üzerinden müzik servisini geçtiğimiz yıl satın aldığı Melodeo ile gerçekleştirmeyi planlıyor.

Eğer HP planlarını gerçekleştirebilirse iPad ve Google’ın bir adım önüne geçebilir. Zira tablet bilgisayarlar için özel olarak tasarlanmış bulut üzerinden müzik hizmeti henüz bulunmuyor. Görünen o ki Leo Apotheker'in şirket stratejisini açıkladığında söz ettiği bulut bilişimi tüm ürünlerde göreceğiz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun