Bilişim 28 EYLÜL 2011 / 15:03

HP telekom sektörü için yeni uygulama mağazası çözümlerini tanıttı

HP'den telekom sektörü için uygulama mağazası

HP SDP Storefront Portalı, telekomünikasyon hizmet sağlayıcılarına müşteri bağlılığını artırmaları ve iş geliştirmeyi hızlandırmaları için mobil market ve uygulama mağazası geliştirmekte yardımcı oluyor. HP, telekomünikasyon sektörünün müşterilerine mobil marketlerde alışveriş yapma ve mobil uygulamalarla dijital içerik indirme hizmeti sunabilmesine yardımcı olmak amacıyla HP SDP Storefront portalını açtığını duyurdu. Global SDP zirvesinde duyurulan HP SDP Storefront Portalı, HP’nin hizmet sunma platformundan yararlanarak (SDP) toptan ve perakende satış modelleri için uygulama mağazası çözümleri sağlıyor.

HP’nin SDP Storefront portalı, çağrı kontrol, konum, mesaj gönderme çözümleri gibi kaynaklara erişimi kolaylaştırarak yazılım geliştiricilerinin operatörlerin istediği uygulamaları tasarlamasını kolaylaştırıyor.

HP Türkiye İletişim ve Medya Çözümleri Müdürü Feyyaz Atalay, SDP Storefront Portalı’yla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “İletişim Hizmeti Sağlayıcılarının (CSP’ler) mobil değer zincirinde yerini alması için hem tüketicilerin, hem de geliştiricilerin yararlanabileceği dikkat çekici uygulama mağazaları tasarlamaları gerekiyor. Uygulama mağazaları da geliştiricilere bağlı bulunuyor ve yeni HP SDP Storefront Portalı çözümü CSP’lerin katlanarak büyüyen geliştirici topluluğunu kazanarak yönetmesine olanak tanıyor.”

HP SDP Storefront Portalı ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için www.hp.com/go/SDP adresini ziyaret edebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun