Bilişim 13 ARALIK 2011 / 16:04

HP sunucu pazarını temelden değiştirmeyi hedefliyor

HP sunucu pazarını değiştirmeyi hedefliyor

HP Odyssey Projesi, UNIX ve x86 sunucu mimarilerini tek platformda birleştirerek iş kritik çözümlerde sektörün geleceğini değiştirmeyi hedefliyor Intel, Amdocs, Microsoft ve Red Hat desteğini esirgemiyor.HP, UNIX ve x86 sunucu mimarilerini tek platformda birleştirerek iş kritik çözümlerde sektörün geleceğini belirleyecek olan Odyssey Projesi’ni duyurdu.

HP BladeSystem teknolojine dayalı yeni platform HP Integrity sunucuları, HP NonStop sistemleri ve HP-UX ile OpenVMS işletim sistemlerini birleştirecek. Odyssey Projesi aynı zamanda HP Superdome 2 ve c-Class kutularında Intel Xeon işlemcili blade sunucu seçenekleri sağlayacak.

Böylece iş kritik süreçlerini HP-UX Intel Itanium bladelerinde çalıştıran kurumlar diğer iş yükünü de aynı Superdome 2 kutusunda, Microsoft Windows veya Red Hat Enterprise Linux Intel Xeon bladelerde çalıştırabilecek.

HP Sunucular Satış Müdürü Merden Kahvecioğlu konuyla ilgili açıklamasında şöyle söyledi: “Müşteriler, bugün HP-UX Integrity mimarisinde sunulan iş kritik deneyimi geliştirmemizi istiyor. HP, HP BladeSystem’in esnekliğinden yararlanarak ve HP’nin Integrity ile HP-UX’e ait belli başlı teknolojik yeniliklerini x86 ekosistemine taşıyarak iş kritik bilgi işlem sistemlerinin sunucu mimarisini dönüştürmeyi planlıyor. HP tek bir açık, entegre platform yaklaşımı benimsemiştir.”

Intel, Amdocs, Microsoft ve Red Hat yeni sistemi değerlendirdi

Intel Başkan yardımcısı ve Veri Merkezi ile Bağlantılı Sistemler Grubu Genel Müdürü Kirk Skaugen, “Intel’in çok kuşaklı Itanium işlemci yol haritasında süregelen yeniliklerinin Intel Xeon işlemcilerin mevcut ve gelecekteki iş kritik kapasitesiyle birleştirilmesi HP ve Intel’in müşterilere daha fazla esneklik ile seçenek sağlamasına imkan veriyor. HP ile kurumlara sağladığımız çeşitli işletim sistemleri ve uygulamalar sayesinde, kurumların iş kritik bilgi işlem süreçlerini kendi şartlarına göre yürütmelerine olanak sağlayabileceğiz” dedi.

Amdocs Ürün ve Çözüm Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Rebecca Prudhomme, “HP-UX/Integrity’yi en büyük küresel hizmet sağlayıcıları bağlamında pazar lideri BSS/OSS çözümlerimiz için iş kritik platform olarak kullanmaktaki deneyimimiz çok olumlu sonuçlar verdi. HP Birleşik Altyapıların özelliklerini x86’da Linux’a eklemek; Superdome 2 mimarisini kullanan müşterilerin hem x86’nın düşük maliyetlerinden hem de söz konusu platformun gücü, ölçeklenebilirliği ve iş sürekliliğinden yararlanmasını sağlayacak” dedi.

Microsoft SQL Sunucu Pazarlamadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Eduardo Rosini, “Müşteriler kurumsal bilgi işlem ihtiyaçlarında Microsoft’a ve HP’ye güveniyor. Microsoft ve HP ortaklığını ilerletip dünyanın lider sunucu ve yazılım çözümlerini bir araya getirerek müşterilerin yarının kapsamlı iş kritik işlem ihtiyacını karşılayabilmesi için Microsoft Windows Server ve SQL Server’ın HP Birleşik Altyapılardaki esnekliği ile ölçeklenebilirliğinden yararlanmasını sağlıyor” dedi.

Red Hat İdari Başkan Yardımcısı ve Ürün ve Teknoloji Genel Müdürü Paul Cormier ise “Red Hat ile HP, sunucu ve Linux teknolojilerinde sürekli inovasyon yaparak on yıldan uzun bir süredir birlikte çalışıyor. İş kritik deneyimi x86 ortamlarına taşımak; müşterilerin en büyük iş yükü ihtiyacı için HP üzerinde çalışan Red Hat Enterprise Linux’un sağladığı uygulama performansı, ölçeklenebilirlik ve güvenlikten yararlanmasına olanak tanıyacak” dedi.

Odyssey Projesi ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için www.hp.com/go/Odyssey adresini ziyaret edebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun