Bilişim 20 HAZİRAN 2016 / 17:09

HP sosyal ağlara yönelik yazıcısını tanıttı

HP yeni nesil DeskJet hepsi bir arada yazıcılarını tanıttı. Yeni cihazlar sosyal ağlar üzerinden baskı almak isteyenlere çözüm sunuyor.

HP yeni nesil DeskJet All-in-One (AiO) yazıcısını tanıttı. Beyaz ve su yeşili renk seçeneklerine sahip HP DeskJet 3775 ve 3785, kullanıcıların Facebook, Instagram ve diğer sosyal ağlar üzerinden baskı alma ihtiyaçlarına yönelik olarak yeniden tasarlandı. Kendi sınıflarındaki diğer tüm inkjet hepsi bir arada yazıcıların yarısı kadar boyuta sahip olan cihazlar, dayanıklı baskı, tarama ve kopyalama becerilerini kolay mobil kurulum ve özelliklerle bir araya getiriyorlar.
 
Aynı zamanda HP All-in-One Remote ve OS çözümleri ile mobil bir cihaza yazıcı kurup baskı almak da mümkün oluyor. Bu ücretsiz uygulama Apple, Android ve Windows platformlarını kullanan birçok cihazdan baskı ve kopyalama yapılabilmesine imkânı tanıyor.

Ücretsiz HP Social Media Snapshots uygulaması ile kullanıcılar Facebook, Instagram ve Flickr gibi sosyal ağlar üzerinde fotoğraf tasarlayıp, paylaşabiliyorlar. Social Media Snapshots uygulamalasına uygun olarak tasarlanan 4x5 cm yapışkan fotoğraf kağıtları da cihazlarla kullanılabiliyor. Facebook Messenger kullanıcıları HP Printbot özelliğini kullanarak bir Facebook Messenger diyaloğundaki içeriği de basabiliyorlar.
 
Ürünlerin tavsiye edilen satış fiyatı ise 77 dolar olarak belirtildi.