Bilişim 09 EYLÜL 2011 / 10:33

HP PC pazarından vuruşa vuruşa çekilecek

Geçtiğimiz haftalarda PC bölümünü satmayı veya ayrı tutmayı planladığını açıklayan şirket, All in One (hepsi bir arada) serisine ait HP Compaq 8200 Elite model adıyla isimlendirdiği yeni bilgisayarını Türkiye'de piyasaya sürdü.HP, ilk Intel ikinci nesil Core vPro teknolojisini içeren All in One masaüstü bilgisayarı HP Compaq 8200 Elite modelini Türkiye'de piyasaya sürdü. HP Compaq 8200 Elite, kamu kurumları ve KOBİ'ler için ideal olarak tanımlanıyor.

İçerdiği bileşenler sayesinde önceki serilere oranla yüzde 40'a kadar daha iyi performans ve yüzde 15 daha hızlı sabit sürücü erişimi sunduğu söylenen HP Compaq 8200 Elite All-in-One, kurumsal güvenlik ve uzaktan yönetim özelliklerinin yanı sıra düşük enerji tüketimi ve pratik kurulumuyla öne çıkıyor.

HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu Ülke Müdürü Ertuğ Ayık, yeni ürüne ilişkin olarak şunları söylüyor: “Elite masaüstü bilgisayar ailemizin bu üyesi, mühendislikte mükemmeliyete olan bağlılığımızı sergilediği gibi, güvenli, kurumsal bilgisayarcılıktaki (ed: gelen bültendeki bu ifadeyi özellikle değiştirmedim) küresel liderliğimizi de vurgulamaktadır. HP Compaq 8200 Elite All-in-One, hepsi bir arada kategorisinde ibreyi yükseltmek için donanım ve yazılımda rakipsiz bir inovasyon sunuyor.”

Yeni bilgisayarda donanım ve yazılım adına neler var?

58,4 santimlik (23 inç) geniş ekran formatına sahip bir monitörle gelen HP Compaq 8200 Elite All-in-One, görüntülü iletişim için entegre web kamera, mikrofon ve SRS özellikli yüksek kalite hoparlörler içeriyor.

HP Compaq 8200 Elite All-in-One, bilgisayar performansını en yüksek seviyeye çıkarmak için en son Intel işlemcilerine ve Intel Q67 Express yonga kümesine sahip. Entegre grafik kartının çok görevliliğini geliştirmek içinse Intel Turbo Boost Teknolojisi 2.0 ile Intel Hyper-Threading teknolojisini kullanıyor. Sistem 8 GB’a kadar DDR3 SDRAM PC3-1333 sistem belleğini destekliyor. Ayrıca iki hafıza yuvası, bir mini PCI Express (PCle) yuvası ve bir sürücü kızağı içeriyor.

Kolay konumlandırmaya ve yönetilebilirliğe izin veren yeni 8200 Elite All-in-One, Intel Standart Yönetilebilirlik ve HP BIOS özelliklerinin yanı sıra uzaktan bilgisayar yönetimi ve sorun çözümü için Intel vPro teknolojisine de sahip. HP Compaq 8200 Elite All-in-One aynı zamanda çok önemli işletme verilerini korumak için Elite sınıfı güvenlik araçları içeriyor. Bunlar arasında donanım temelli bir şifreleme için standart yerleşik TPM 1.2 uyumlu güvenlik yongasının yanı sıra daha fazla kişisel şifreleme için HP DriveLock, HP Digitalpass ve HP Yüz Tanıma dahil HP’nin eksiksiz bir HP ProtectTools paketi bulunuyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun