Bilişim 29 KASIM 2011 / 14:11

HP'nin 12 milyar dolarlık Autonomy yatırımı ilk meyvesini verdi

HP'nin 12 milyar dolarlık yatırımı ilk meyvesini verdi

HP, İngiliz Autonomy’i 12 milyar dolara satın alarak elde ettiği teknolojilere dayalı ilk ürünü kullanıcılarına sundu. Reuters’in haberine göre bu yeni platform telefon çağrıları, e-postalar, video gibi işlenmemiş bilgiyi ve veri merkezlerindeki yapılandırılmış veriyi işleyerek tüm formlardaki bilgiyi aranabilir hale getiriyor.

HP’nin Bilgi Yönetimi Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Autonomy’nin kurucusu olan Mike Lynch, “Bilginin veri merkezlerinde son 40 yılın itici gücü olan ‘satır ve sütun’ yapısından artık uzaklaştığına inanıyoruz” dedi.

HP, Autonomy’nin teknolojisini satmaya başladı. Bu çözümler kamu ve çokuluslu şirketler, her ölçekte işletme tarafından kullanılabiliyor. Lynch’e göre, HP gibi büyük bir grubun parçası olarak artık erişebilecekleri daha büyük fırsatlar var.

HP, yüksek marjlı yazılım alanına yönelimi ışığında Autonomy’i 12 milyar dolara satın almıştı. Bu kararda eski CEO Leo Apotheker’in de payı büyüktü.
ETİKETLER : hp hp autonomy
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun