Bilişim 18 HAZİRAN 2012 / 12:45

HP LIFE Programı, Türkiye’deki genç girişimcilere yeni eğitim olanakları sunuyor

Türkiye’deki genç girişimcilere yeni eğitim olanakları

2010 yılında 20 bin kişiye istihdam yaratan ve 6 bin yeni şirketi destekleyen programa dahil olan HP Türkiye, Bursa Sanayi ve Ticaret Odası Eğitim Vakfı (BUTGEM) işbirliğiyle girişimciler için 4 hafta süreli kapsamlı eğitimler düzenliyor.HP Türkiye, HP LIFE Sosyal İnovasyon Programı kapsamında ve Bursa Sanayi ve Ticaret Odası Eğitim Vakfı (BUTGEM) işbirliğiyle Türkiye’deki genç girişimcilere 4 haftalık kapsamlı girişimcilik eğitimleri düzenliyor.

Program kapsamında ilk olarak 23 Nisan-24 Mayıs tarihlerinde 20 saatlik iki eğitim verildi ve toplamda 40 kişi programları başarıyla tamamlayarak eğitim sertifikası aldı. Programın sonraki kurları 2 grup halinde sırasıyla 11 Haziran ve 15 Haziran 2012 tarihlerinde başladı.

İlk kurda sertifika alan öğrenciler, hazır yemek sektörü, bilgisayar onarım ve satışı, çamaşırhane işletmeciliği, mantı imalatı, tekstil ürünleri satışı ve imalatı, emlak danışmanlığı gibi çok farklı ilgi alanlarına sahip katılımcılardan oluştu. HP LIFE programı çerçevesinde öğrencilere kapsamlı girişimcilik ve teknoloji eğitimleri veriliyor.

Modüler pazarlama, operasyon, iletişim konuları çerçevesinde ofis programı eğitimi alan öğrencilere ayrıca açık kaynak kodlu yazılım eğitimi veriliyor. Böylece öğrencilerin, startup şirketlere yazılım uygulamaları geliştirebilecek hale gelmeleri amaçlanıyor.

Öte yandan web yazılımı, yedekleme, HP Marketsplash ücretsiz pazarlama kaynaklarıyla katılımcıların e-posta yoluyla ve online pazarlama becerilerini geliştirmek hedefleniyor. Ayrıca, bugün pazarlamanın ayrılmaz bir parçası olan sosyal medyanın kullanımına ilişkin Blogger, Facebook, Flickr, YouTube ile ilgili bilgiler paylaşıyor. Katılımcılara proje yönetiminin yanı sıra bilgi teknolojileri güvenliği ve online veri depolama konularında da bilgi veriliyor.

45 ülkede 1 milyondan fazla öğrenci katıldı

HP LIFE Programı çerçevesinde dünyanın kalkınmakta olan bölgelerindeki genç girişimcilere eğitim olanağı ve teknoloji bilgisi sağlayan HP, bölgesel ekonomik kalkınmada büyük rol oynayan girişimciliği ve küçük işletmeleri teşvik etmeyi hedefliyor.

Paris’ten Afrika’ya, Çin’den Türkiye’ye uzanan HP LIFE programı çerçevesinde dokuma tezgahlarından takı tasarımına kadar pek çok farklı alanda girişimcilere pazarlama, muhasebe ve teknoloji eğitimi veriliyor. HP LIFE Programında Birleşmiş Milletler Sanayi Kalkınma Örgütü (UNIDO) ve Küçük İşletmeleri Teşvik Enstitüsü (MEA-I) ile işbirliği yapan HP, Türkiye’deki genç girişimcilere BUTGEM sınıflarında eğitim sağlıyor.

2011 sonunda dünyada yaklaşık 1 milyon öğrenci, girişimci ve küçük işletme sahibine ulaşan HP LIFE Programı, 2010 yılında 20 bin kişiye istihdam sağladı ve 6 bin şirketin kurulmasını teşvik etti.

HP LIFE Programıyla ilgili daha fazla bilgi edinmek ve girişimcilerin kendi deneyimlerini dinlemek için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.
ETİKETLER : HP life hp life türkiye
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun