Bilişim 02 AĞUSTOS 2012 / 11:19

HP istemci ailesini HP t410 Smart Zero ile genişletiyor

HP istemci ailesi HP t410 Smart Zero ile genişliyor

HP, iki ayrı ekran için zengin multimedya özelliklerine sahip sanal masaüstü ortamı sunabilen Smart Zero istemci ailesine t410 Smart Zero istemcisinin yanı sıra bir dizi yeni özellik eklediğini duyurdu. HP, ayrıca sanal masaüstü ortamlar için ağ performansını iyileştiren hizmet kalitesi yazılım motoru olan HP Velocity’i tanıttı. HP Velocity, aralarında t410, t510 ve t610’unun da bulunduğu ince istemcilerde önceden kurulu bir özellik olarak gelecek.

Texas Instruments TMS320DM8148 ARM Cortex işlemci, 1GB DDR3 SDRAM, 2GB eMMC Flash bellek kapasitesi ve 1920x1080 çözünürlüğe kadar iki ekran desteğiyle birlikte gelen HP 410 Smart Zero istemci, çeşitli sanallaştırma ve masaüstü bulut kullanımlarını destekliyor. İstemci ayrıca düşük güç, düşük maliyet ve kapsamlı multimedya deneyimini de içine alan etkileyici bir son kullanıcı deneyimi sağlıyor.

Sanal istemcide masaüstü performansı vaadi

HP Baskı ve Kişisel Sistemler Grubu Katma Değerli Ürünler Müdürü Emre Cankurtaran, “t410 Smart Zero İstemci, işletmelerin çalışanlara cihaz üzerinde yönetim gerektirmeyen, maliyet etkinliğine sahip ve güvenli sıfır istemciler üzerinde geleneksel bilgisayar ortamıyla benzer deneyimi sunmasını sağlıyor. t410 güvenilirlik, sıfır yönetim ve enerji verimliliğine değer veren çağrı merkezleri, eğitim, sağlık hizmeti ve hastane ortamları için ideal bir çözüm olarak konumlanıyor” dedi.

HP t410 Smart Zero İstemci, Eylül ayında Türkiye’de satışa sunulacak.

HP Velocity ile ağ üzerindeki mobil yükü azalıyor

İstemciyle eş zamanlı olarak tanıtılan bir diğer yenilik de ağ performansını iyileştirmeye yönelik HP Velocity yazılımı. HP'nin yeni tanıttığı ağ teknolojisi HP Velocity, ağ faaliyetlerini takip ederek ağ performansını ve son kullanıcı deneyimini gerçek zamanlı olarak optimize etmek üzere HP ince istemcileri ve veri merkezindeki sunucuları destekleme görevini üstleniyor.

Velocity'nin bant genişliğine ihtiyaç duyan uygulamalar veya işini evden takip edenler veya optimize edilmemiş ağ bağlantıları kullanan mobil cihazlar tarafından zorlanan ince istemci ağlarını optimize etmek üzere tasarlandığı belirtiliyor. Bunu da ağ paket kaybı hatalarını düzelterek başarıyor

HP Velocity ayrıca, trafiğin birden fazla ağ üzerinden geçtiği bilgisayar ortamlarında uygulama performansını da artırabiliyor.

HP Velocity şu anda HP t510 İnce İstemci ve HP t610 Flexible Serisi ince istemcilerde standart bir özellik olarak sunuluyor. Ayrıca, bu ürün, HP t410 Smart Zero ve HP t410 All-in-One Smart Zero istemcilerde de sunulmaya başlayacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun