Bilişim 05 EKİM 2011 / 10:50

HP, EMEA bölgesinde ilk bulut bilişim mükemmeliyet merkezini kurdu

HP EMEA'ya mükemmeliyetçi merkez kurdu

HP, EMEA bölgesindeki ilk HP Bulut Bilişim Mükemmeliyet Merkezi’nin Computacenter Almanya’da kurulduğunu duyurdu. HP Bulut Bilişim Mükemmeliyet Merkezleri, çözüm ortaklarının bulut bilişimin kurumlara sunduğu yararları demo uygulamalarıyla gösterebilecekleri bir ortam sağlıyor.

HP CloudSystem Matrix, HP 3PAR Depolama Sistemi ve Matrix İçin Bulut Bilişim Hizmetleri Otomasyonu’nu kuran Computacenter Almanya, artık kurumlara uçtan uca bulut çözümlerinin yararlarını kapsamlı olarak sergileyebilecek.

Merkezde kurumlara yardımcı olacak bir dizi çözüm mimarı ve mühendis bulut bilişimin gerçek gücünü göstermeye yardımcı olurken, HP satış ortaklarının ofislerini bulut demo merkezlerine dönüştürebilmeleri için altyapı çözümleri sağlayacak.

HP ile satış ortakları arasındaki stratejik işbirliğinden doğan HP Bulut Bilişim Mükemmeliyet Merkezleri, HP Bütünleşik Altyapılar mimarisini HP Bulut Bilişim Hizmetleri Otomasyon yazılımıyla birleştiren HP CloudSystem çözümünü kullanıyor. HP Bulut Bilişim Hizmetleri Otomasyon yazılımı özel, genel ve karma bulut modellerinde bulut bilişim hizmetlerinin kurulumu ve yönetimi için birleştirilmiş ortak bir platform sunuyor.