Bilişim 22 ŞUBAT 2012 / 11:26

HP'den çözüm ortaklarına destek geldi

Bulut bilişim pazarının 2013 yılında 143 milyar dolara ulaşması beklenirken, HP yeni eğitim programları ile çözüm ortaklarının bu pazardan maksimum fayda sağlamasını amaçlıyor. HP, HP PartnerONE ve HP Service One programlarıyla çözüm ortaklarının bulut bilişim ile hizmetlerden elde ettiği geliri arttırarak kurumların bulut bilişime yapacakları geçişleri hızlandırmayı hedefliyor.

Küresel Çözüm Ortağı Konferansı’nda duyurulan programlar, HP’nin karma bulut yaklaşımı çerçevesinde çözüm ortaklarının müşterilerine en gelişmiş bulut bilişim çözümleri sunmasına imkan sağlıyor. Bunun yanı sıra çözüm ortaklarının uzmanlık ve yatırım seviyesine uygun farklı iş modellerini destekliyor.

HP PartnerONE programı kapsamında "HP Bulut Kurulum Uzmanı" adıyla yeni bir uzmanlık kategorisi geliştirildi. Bununla birlikte çözüm ortaklarına bulut altyapısı, yazılım ve hizmetler gibi alanlarda eğitim veriliyor.

HP ServiceONE programı, belirli çözüm ortaklarının hızla büyüyen depolama pazarına girerek karını arttırması ve çözüm ortaklarının depolama alanında kendi hizmetlerini HP desteğiyle müşterilerine sunması için olanak sağlıyor. Çözümleri, kullanıcılarına HP dağıtım desteği ile satabilirken, kendi imkanlarıyla da bu işi yapabiliyor. Bunun dışında kendi hizmet markalarını HP’nin teknoloji standartları ve teknik desteğiyle de sunabiliyor.

Genişletilmiş HP bulut programları

Konuyla ilgili konuşan HP çözüm ortağı SHI’ın BT Direktörü Henry Fastert, kurumların bulut bilişimi hızla BT stratejilerine entegre etmek istediklerini belirtiyor. Bu bağlamda HP’nin çözüm ortağı programları ve portföyünün yeni iş fırsatlara yaratabileceğini ve bulut bilişim hizmetleriyle çözümlerini müşterilere en kısa sürede sunarak avantaj yakalamalarını sağlayacağını vurguladı.

HP PartnerONE Bulut Kurulum Uzmanlığı programı 1 Kasım 2012’de, HP ServiceONE Çözüm Ortağı Destek Programı Mart 2012’de çözüm ortaklarına sunulacak. Bu konudaki eğitim çözüm ortaklarına sunulmaya başlandı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun