Bilişim 30 KASIM 2011 / 12:28

HP Baskı ve Görüntüleme Grubu 2012’ye hazır

HP Baskı ve Görüntüleme Grubu 2012’ye hazır

HP Baskı ve Görüntüleme Grubu, 2012 yılına damgasını vuracak yeni ürünlerini tanıttı. Grup ayrıca 10 milyonluk satış barajını da aştıklarını açıkladı. HP Baskı ve Görüntüleme Grubu, yeni ürünlerini tüketicileriyle tanıştırdı. Aralarında akıllı ürünlerin de olduğu, bulut uyumlu ve web bağlantılı baskı teknolojilerinin de yer aldığı yeni ürünler, 2012 yılında tüketicilerle buluşacak.

HP Baskı ve Görüntüleme Grubu Ülke Müdürü Arzu İlhan Babaoğlu, HP’nin yenilikçi yaklaşımının 2012 yılında da devam edeceğini belirtti. Geleneksel anlamda baskı işini yaparken bir yandan da teknolojinin gerektirdiği tüm yenilikleri takip ettiklerini ifade eden Babaoğlu, “HP Baskı ve Görüntüleme Grubu olarak bireysel kullanıcıdan, kurumsal müşterilere, KOBİ’lerden teknik kullanıcılara kadar pek çok ihtiyaca uygun yenilikçi ürün ve hizmet sunuyoruz. Şirket olarak geleneksel baskı işlerimizi sürdürürken baskı teknolojosinin de ötesinde yeniliklerle pazarda etkili olmaya devam edeceğiz” dedi.

‘Baskı pazarını tamamen değiştiriyoruz’

HP Baskı ve Görüntüleme Grubu olarak Türkiye pazarının gerçeklerinden yola çıkarak Türkiye’ye özel ürünler geliştirdiklerini söyleyen Babaoğlu, “Baskı pazarını tamamen değiştiriyoruz. Uygun maliyetli baskıyı kalıcı stratejimiz olarak belirliyoruz. Maliyetleri mümkün olduğu kadar aşağı çekerek Türkiye’deki tüketicimize dolum fiyatına orijinal baskı olanağı sunuyoruz” diye konuştu.

2011 yılında Türkiye’ye özel olarak üretilen ve çevre dostu orijinal kartuşun kullanıldığı Deskjet 2060 ile sektörde bir çığır açtıklarına da dikkat çeken Babaoğlu, Türkiye’de satılan her dört mürekkep püskürtmeli yazıcıdan birinin Deskjet 2060 olduğuna dikkat çekti. “Yıllık hedefimizi 2 katına çıkardık” diyen Babaoğlu bu hızlı çıkışın 2012 yılında da devam edeceğini ifade etti. .

[caption id="attachment_38905" align="alignleft" width="225" caption="HP Baskı ve Görüntüleme Grubu Ülke Müdürü Arzu İlhan Babaoğlu"][/caption]

'Sahtecilikle mücadeleye devam'

HP Baskı ve Görüntüleme Grubu olarak yaklaşık 10 yıldan bu yana aktif olarak sahtecilikle mücadele ettiklerini kaydeden Babaoğlu, bu konuda şunları söyledi: “Özellikle Çin’den ithal edilen dolum kartuşlar fiyatlarındaki ucuzluk nedeniyle tercih ediliyor. Ancak sağlık için büyük risk oluşturuyor. Bu dolum kartuşlarını orijinal ürün zannederek satın alan tüketicilerimiz de mağdur oluyor. Bu durumu engellemek ve sahtecilikle mücadele etmek için çalışmalarımız devam ediyor. HP Baskı ve Görüntülüme Grubu olarak uygun fiyatlı kartuş kullanılan Deskjet 2060 ile kullanıcılarımıza büyük bir olanak sunuyoruz. Ayrıca ‘HP Mobil Kimlik Doğrulama Uygulaması’nı hayata geçirdik. Bu da sahtecilikle mücadelede önemli bir adımdır.Müşterilerimiz bu sayede satın alacakları kartuşları yeni barkod sistemi ile sahteciliğe karşı test etme olanağına sahip olacak.”

Çevre Yaklaşımı: Gezegen Ortaklığı

HP Baskı ve Görüntüleme Grubu’nun, 1950’den bu yana çevre konusunda önemli çalışmalara imza attığını hatırlatan Arzu İlhan Babaoğlu, şirket olarak geri dönüşüm çalışmalarına 1960’lı yıllarda başlandığını kaydetti.

HP’nin, 1991 yılında başlattığı HP Gezegen Ortaklığı İade ve Geri Dönüşüm Programı’nda ise çok önemli yollar katedildiğini ifade eden Babaoğlu, “HP Baskı ve Görüntüleme Grubu, 2008 yılında, Türkiye’nin de dâhil olduğu ‘Gezegen Ortaklığı’ programı sayesinde, HP marka kartuş ve donanım ürünleri için ücretsiz geri dönüşüm hizmeti sunmaya başladı. Geri dönüşümü artırmak amacıyla, aralarında Brezilya, Meksika ve ABD’nin de bulunduğu dünyanın 53 ülkesinde uygulanan ‘Gezegen Ortaklığı Programı’ çevrevesinde daha az plastik tüketimine Türkiye de öncülük ediyor. Türkiye’de 200’ün üzerinde şirketin katıldığı bu programla HP kartuşları geri dönüştürülebiliyor. Bu program kapsamında 1991 yılından bu yana, küresel olarak 453.592 ton ile 500 milyondan fazla kartuşu geri dönüştürdük. 2011 yılında ise HP ürünlerinin enerji tüketimi ve buna bağlı sera gazı emisyonları, 2005 yılına göre yüzde 40 oranında azaltıldı” diye konuştu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun