Bilişim 21 ŞUBAT 2011 / 12:06

Herkes, kendi haberini yaptı!

Herkes, kendi haberini yaptı!

Uluslararası haber kanalı CNN; bireylerin haber, yorum ve fotoğraflarına yer verdiği iReport yapısında katılımcıları da ödüllendirmeye hazırlanıyor.

ireport.cnn.com sitesinde dünyanın dört bir yanındaki izleyenlerinin habere bakışlarını biraraya getiren CNN, CNN iReport Awards ile bu yapıda 2010 yılında yerini alan farklı kategorilerdeki haberleri, dünyanın farklı coğrafyalarındaki takipçilerinin ve yetkin bir jürinin beğenisine sunuyor."Kişilere esin kaynağı olan ve onları harekete geçiren, CNN'in anlatımında buluşan dünyanın dört bir yanındaki hikayeler" anafikriyle yol alınan yapıda altı kategori bulunuyor: Son Dakika, Orijinal Canlı Yayın, Zorlu Betimlemeler (video veya fotoğraf), Yorum, Kişisel Hikaye ve Röportaj. Altı kategoride toplam 30 aday bu yarışta yer alıyor.Her kategorinin galibini deneyimli bir jüri heyeti seçecek. CNN jüri üyelerini, "farklı alanlarda harika hikaye anlatımları olan en üst yetenekler" olarak tanımlıyor.CNN International sunucusu Errol Barnett, Pictory'nin kurucusu Laura Brunow Miner, Story Corps'un kurucusu Dave Isay, Star.me'nin CEO'su Ze Frank, VICE'ın Başkanı Shane Smith, Next New Networks'ün Başkanı Tim Shey ile Parentdish.com'un yazarı Rachel Campos Duffy işte bu jüriyi oluşturuyor.'Halkın Tercihi Ödülü' de bu deneyimli jüriye ek olarak, izleyicilerin tercihlerini de yansıtıyor. Sitede oylamalar 14 Şubat'ta başladı ve 7 Mart'a kadar oy vermek serbest. Kazananlar ise 15 Mart'ta açıklanacak.Adayları ve haberlerini görmek, oy kullanmak için bu adrese tıklayın.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun