Bilişim 05 EYLÜL 2011 / 16:04

Her yere fiber döşeniyor, fiber uzmanı açığı artıyor

Her yere fiber döşeniyor, fiber uzmanı açığı artıyor

Fiber optik kullanımı son yıllarda hızla artıyor. Fiber optik uzman sayısı ise bu artış oranlarına paralel bir büyüme göstermiyor. Merkezi Kayseri’de bulunan ve fiber kablo üretimi alanında faaliyet gösteren Domino Elektronik, bu açığı kapatmak üzere eğitim alanına yatırım yaptı. Şirket bünyesinde gerekli eğitim laboratuvarlarını oluşturan Domino Elektronik, fiber eğitimi konusunda dünyanın önde gelen kuruluşlarında The Fiber Optic Association (FOA) ile işbirliğine gitti.

Eğitim faaliyetlerini kar amacı gütmeden gerçekleştirdiklerini kaydeden Domino Elektronik Teknik Müdürü Alper Pelik, şu bilgileri verdi: “Fiber eğitimi konusunda FOA ile işbirliği yapıyoruz. Fiber alanında uzman yetiştirilmesini amaçlayan uluslararası bir eğitim organizasyonu olan FOA, fiber optik eğitim standartlarını belirlemek, fiber optik eğitimi ve sertifikası veren eğitim programlarını onaylamak için kurulmuş bir kurum. FOA sertifika programları, birçoğu 25 yılı aşkın sürelik deneyime sahip fiber optik uzmanları tarafından oluşturulmuş ve geliştirilmiş. Kurs veren eğitmenlerimizin tamamı ise uzun yıllar fiber optik alanında çalışmış, fiber optik ile ilgili her türlü deneyime sahip kişilerden oluşuyor. Eğitmenlerimizin tamamı, FOA sınavlarını başarıyla geçmiş ve kurs verme yeterliliği onaylanmış uzman kişilerden oluşuyor.”

Domino eğitmenleri kursları Kayseri’de Domino merkezindeki eğitim laboratuvarlarında veriyorlar. Birçok büyük şirketin elemanlarını bu konuda eğitmek isteğini kaydeden Alper Pelik, “Bu durumda Türkiye’nin neresinde olursa olsun şirketlerin kendi merkezlerinde de eğitim verebiliyoruz” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun