Bilişim 16 AĞUSTOS 2011 / 14:18

Havelsan müdürü Balyoz’dan tutuklandı

Türk savunma sanayisinin önemli firmalarından HAVELSAN Genel Müdürü Dr. Ö. Faruk A. Yarman’ın, Balyoz soruşturması çerçevesinde, 13 Ağustos Cumartesi günü tutuklandığı ortaya çıktı.Hürriyet'te yer alan habere göre, aynı gün 6 albay ve 2 astsubayla ifade verip, hâkim karşısına çıkan Yarman’ın kimliği açıklanmamış, “sivil memur” olarak tanımlanmıştı. Dr. Yarman, TCK’nın 312’nci maddesine göre hükümeti yıkmaya teşebbüsle suçlanıyor. 2003’ten bu yana Avrupa Uzay Havacılık ve Savunma Sanayi Birliği’nde (ASD) Yönetim Kurulu Üyeliği yapan ve NATO Endüstriyel Danışma Grubu Türk Delegasyonu’nda yer alan Yarman, Ankara’da gözaltına alınıpİstanbul’a getirildi.

Savcı Hüseyin Ayar’a ifade veren Yarman, 6 albay ve 2 astsubayla hâkim karşısına çıktı. Yarman ve 7 asker tutuklandı. Gölcük Donanma Komutanlığı’ndaki aramalarda ele geçirildiği iddia edilen Balyoz planı belgelerinde Yarman adı geçiyordu. 11 No’lu CD’deki ÇALIŞMALAR_A/”YENİ YAPILANMADA GÖREVLENDİRİLECEKLER” isimli klasörde bulunan “SAVUNMA SANAYİ” isimli Excel belgesinin ‘yarman’ isimli kullanıcının oluşturduğu iddia edildi. Bu kullanıcının ise Dr. Faruk A. Yarman olduğu öne sürüldü.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun