Bilişim 10 ARALIK 2013 / 16:47

Hangi siyasi partiye üye olduğunuzu öğrenin

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın verdiği internet hizmeti, istenmeden üyeliğin önüne geçmeyi hedefliyor.Türkiye 'de 70'in üzerinde siyasi parti faaliyet gösteriyor ve yaklaşan seçim sürecinde üyelik çalışmalarına yoğunluk veriyor. Bugüne kadar eski üyeliklerin unutulması, 'sehven' kayıt, 'toplu' kayıt gibi çok farklı gerekçelerle siyasi parti üyeliğinden haberi olmayan çok sayıda kişi ortaya çıktı.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı bu konudaki sıkıntıyı önlemek adına önemli bir hizmet vermeye başladı. Söz konusu hizmet kapsamında T.C. kimlik numaranızla sorgulama yaparak, herhangi bir partiye üye olup olmadığınızı öğrenebiliyorsunuz.

Eğer istemediğiniz bir sonuç ortaya çıkarsa, parti üyeliğinden çıkmak için gerekli dilekçe de aynı sitede oluşturulabiliyor.

Buraya tıklayarak siyasi parti üyesi olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.
YORUMLAR
m.şirin.çetin 09 OCAK 2016 / 14:16 1 5
bilemiyorom
burhan hazar 31 MART 2014 / 03:22 4 6
Hangi partiye uyeyim
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun