Bilişim 23 MART 2012 / 11:33

Haber ekiplerine portatif çözüm: NewSpotter

Eutelsat, KA-SAT üzerinden hizmet sağladığı NewSpotter servisi yayınlara ve servis sağlayıcılara, yüksek çözünürlüğe sahip ve standart netlikte canlı yayın videolarını hızlı ve ekonomik bir şekilde iletme imkanı tanıyor.Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu'nun çoğunu kapsayan KA-SAT uydusu üzerinden her noktadan hizmet verebilen cihaz, sahadan film çekimlerinin ve proxy dosyalarını transfer etme konusunda alternatif bir çözüm olarak öne çıkıyor. Bunun yanı sıra portatif ve küçük ticari araçların tepesine monte edilecek kadar kompakt boyutta olan cihaz mobil haber ekiplerinin kayıtları, görselleri ve verileri stüdyolarına anında iletmelerine imkan sağlıyor.Mekandan ekrana  sorunsuz bağlantı sağlayan NewSpotter çanak anten ve terminali fiziki kurulum, otomatik uydu bulma ve IP şebekesine anında bağlantı dahil olmak üzere 2 dakika içerisinde hazır hale gelebiliyor. Kullanıcılara Skylogic OSS portalına erişip kendi terminal numaralarını, konumlarını, zaman dilimlerini ve ihtiyaç duydukları kapasite oranını elektronik olarak bildirerek ihtiyaç duydukları bant genişliğine erişebildikleri gibi planlanmış kullanımlar için rezervasyon yapabiliyorlar.

Konuyla ilgili konuşan Eutelsat Satış Öncesi Destek ve Müşteri Hizmetleri Direktörü Cristiano Benzi uyduların, flaş haberleri, canlı spor ve kültürel etkinlikleri stüdyoya iletmede tartışmasız en çok kullanılan platform olduğunu ifade etti. Bu noktada NewSpotter ile yayıncı ve haber ekiplerinin hızlı, hafif ve düşük maliyetli sistem ihtiyaçlarını karşılamak istediklerini söyledi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun