Bilişim 24 ARALIK 2015 / 11:06

Google yeni bir mesajlaşma uygulaması üzerine çalışıyor

Yeni bir mesajlaşma üzerine çalışan Google, bu uygulama birlikte kullanıcılarına önemli bir özelliği sunmayı amaçlıyor.

Yeni nesil bir mesajlaşma uygulaması geliştirmek için çalışan Google, bu uygulama ile birlikte kullanıcılarına klasik bir mesajlaşma uygulamasının sunduklarının yanı sıra sorulan sorulara cevap veren bir robot eklemeyi planlıyor. 

Reuters'de yer alan habere göre, bir yıla yakın bir süredir yeni bir mesajlaşma uygulaması üzerine çalışıyor. Uygulamanın ne zaman kullanıma açılacağı konusunda kesin bir bilgi olmamasına karşın, anlık mesajlaşma uygulama arasında rekabeti düşünürsek, Google'ın bu konuda çok fazla beklemeyeceğini öngörebiliriz. 

Uygulama ile birlikte arama motoru tarafındaki üstünlüğünü, mesajlaşma uygulamasına da yansıtmak isteyen Google, bu sayede kullanıcıların robota sorduğu sorulara yanıt olarak arama motoru üzerinden alternatif cevaplar da sunacak. Bu sayede Hangouts ile bir türlü beklediği sonuçlara ulaşamayan Google, anlık mesajlaşma uygulamaları arasından sıyrılabilir. Uzun vadede yeni servisler ile şekillendirilmesi beklenen uygulamanın, anlık mesajlaşma uygulamaları arasındaki rekabeti de körüklemesi bekleniyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun