Bilişim 11 HAZİRAN 2012 / 11:09

Google yaktı Logitech alev aldı, 450 kişi binayı terkediyor

Logitech alev aldı, 450 kişi binayı terkediyor

Toplu işten çıkarma haberleri bu kez alıştığımız şirketlerden değil, kişisel bilgisayar aksesuarları üreticisi Logitech'ten geldi.Kişisel bilgisayar ve tabletler için ürettiği aksesuarlarla tanınan Logitech, Nisan ayında duyurduğu yeniden yapılanmanın bir uzantısı olarak 450 kişiyi işten çıkaracağını açıkladı.

Logitech, şirket çalışanlarının yüzde 13'üne denk gelen bu işten çıkarmalarla personel giderlerinde yıllık 80 milyon dolar tasarruf etmeyi planlıyor.

Logitech'in bu kararı vermesinde şirketin son 12 aylık gelir profilinde bir türlü istediği rakamları yakalayamamasının etkisi büyük. Bu inişin arkasında şirketin büyük paralar yatırdığı, ancak büyük hayal kırıklığıyla sonuçlanan Revue adlı Google TV tabanlı ürünün olduğu söyleniyor.

Logitech, bu yılın başlarında düşen finansal performansa bağlı olarak bir önceki CEO'sunun işine son vermişti.
ETİKETLER : logitech logitech revue
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun