Bilişim 04 NİSAN 2012 / 09:15

Google Tayvan’da veri merkezi inşa ediyor

Google'dan Tayvan’a 300 milyon dolarlık yatırım

Dev arama motoru, Hong Kong ve Singapur’dan sonra Asya’daki üçüncü veri merkezini 300 milyon dolarlık bir yatırımla Tayvan’a açıyor.Google, Asya’daki yatırımını Tayvan’daki veri merkeziyle sürdürüyor. Asya ülkelerine daha iyi hizmet vermek için kurulan üç veri merkeznin toplam maliyeti 700 milyon doları buluyor.

Tayvan’daki veri merkezinin tamamen kullanıma açılması için önümüzdeki yılın ortaları için hedefler belirlendi. Sürekli çalışan 25 kişinin yanı sıra yaratılan ekosistem ve yarı zamanlı çalışanlarla önemli bir istihdam sağlanması bekleniyor.

Veri merkezinin açılışında konuşan Google’ın Asya Pasifik’ten Sorumlu Başkanı Daniel Alegre, yapılan yatırımın Asya’daki internet kullanımının büyük potansiyeline ulaşması için yardımcı olacağını dile getirdi.

Asya’dan her gün yeni internet kullanıcılarının ortaya çıktığını dile getiren Alegre, “Bilgi, eğlence, yeni iş fırsatları ve arkadaşlar ve aile ile daha iyi iletişim kurabilmek gibi amaçlarla internet kullanımı artıyor” dedi.

Google’ın Asya’da üç, ABD’de altı ve Avrupa’da iki olmak üzere 11 veri merkezi bulunuyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun