Bilişim 25 OCAK 2013 / 14:59

Google şehirlere internet vermek için kablosuz ağ üzerinde çalışıyor

Google şehirlere internet vermeye çalışıyor

Arama motorun, şehir merkezlerinde yaşanan zorlukların önüne geçerek kablosuz ağ hizmeti sağlanması için deneysel çalışmalarda bulunduğu bildirildi.Wall Street Journal’da yer alan habere göre, şirket kampüsünde kablosuz ağlarla ilgili çalışmalar gerçekleştiriyor. Çekim alanı düşük sistemlerin açık alanda etkisiz kaldığı fikrinden yola çıkan Google çalışanları, farklı bir frekans aralığında çalışan kablosuz ağ için deneylerini sürdürüyor.

Sadece 2524’ten 2625’e kadar uzanan frekans aralığında çalışabilen cihazlara özel geliştirilen sistemin ilerleyen dönemde yeni standartların belirlenmesinde etkili olması bekleniyor. Şimdiden Çin, Brezilya ve Japonya benzer aralıkları kullanacak ağlar inşa ediyor.

Google’ın fiber optik çözümlerini sunduğu müşterilerine şehir merkezlerinde de hizmet verebilmek için bu deneyleri gerçekleştirdiği bilgisi verildi. Deneylerin 50 baz istasyonuyla 200 kullanıcı üzerinde gerçekleştiği açıklandı. Google yakın zamanda New York'un belli bölgelerinde Wi-Fi hizmeti vermeye başlamıştı.
ETİKETLER : google kablosuz ağ
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun