Bilişim 03 MAYIS 2011 / 10:26

Google ofisi basıldı!

Güney Kore’de gerçekleşen baskında Google’ın mobil telefon reklamcılık platformu AdMob platformunda yasadışı veri toplaması gerekçe gösterildi.Henüz konuyla ilgili Google’dan resmi bir açıklama gelmese de Güney Kore polisi, Google’ın gizli verileri reklam platformu için topladığına emin olduklarını vurguladı. Detaylar netleştikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Geçtiğimiz günlerde iOS 4 kullanıcı verilerinin gizli bir dosyada toplanarak Apple’a gönderildiği iddiaları gündemi oldukça meşgul etmiş, Android’in de veri topladığı ortaya çıkmıştı.

Ayrıca daha önce Google, Street View uygulamasının WiFi noktalarından izinsiz veri toplaması nedeniyle birçok ülkede yaptırımla karşılaşmıştı.
ETİKETLER : AdMob Google
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun