Bilişim 16 EKİM 2012 / 16:39

Google mobil ve sosyal dünyanın sözcülerini buluşturdu

Mobil ve sosyal dünyanın sözcüleri buluştu

Google Android Platformu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Direktörü Richard Turner ile Google+Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Direktörü Cristian Cussen, İstanbul'da gerçekleştirilen toplantıda önemli mesajlar verdi. “Google+’ın en önemli özelliği sosyal bir omurgaya sahip olması" diyen Cristian Cussen, "Google+ ile diğer Google servislerini tek bir çatı altında toplayarak kullanıcılara daha iyi bir Google tecrübesi yaşatmayı hedefliyoruz. Google+’ı yeni ve gelişmiş Google olarak düşünmelisiniz” diye konuştu.

“Android aktivasyonu yarım milyar kullanıcıya ulaştı” bilgisini veren Richard Turner ise bu cihazları destekleyen araçların daha makul fiyatlara gelmesini istediklerini aktardı.

İstanbul'da gerçekleştirilen basın toplantısında sosyal ağların 8 yıl içinde çok büyük gelişim gösterdiğini vurgulayan Cussen, sundukları platformların özellikle pazarlama konusunda şirketlere büyük bir açılım sağlandığına işaret etti.

"Google+ tahminlerimizin ötesinde büyüyor"

Google+’ın gelişimine değinen Cussen, “Bir yıl önce Google+’ı piyasaya sürdük, dolayısıyla bizim için hala bir bebek. Bu alanda tahminlerimizin ötesinde hızlı bir büyüme yaşıyoruz. Google+’ın en önemli özelliği sosyal bir omurgaya sahip olması" dedi.

Sürekli yeni özellikler ekleyerek Google+’ı geliştirdiklerine değinen Cussen, "Bu sayede Gmail, YouTube gibi servisler tek bir platform üzerinden kullanılabiliyor. Biz kullanıcılarımıza daha iyi bir Google tecrübesi yaşatmayı hedefliyoruz. Gerçek dünyadaki paylaşımlarını çevrimiçi dünyaya taşıyarak, paylaşımlarını daha organize ve ilintili yapmalarına imkan tanıyoruz” dedi.

Google+ üyeleri 400 milyona ulaştı

Google+ kullanıcı sayısının 400 milyon kişiye çıktığını ve söyleyen Cussen, "İnsanların Google+ üzerinde günde ortalama 12 dakika vakit geçiriyor. Bir düğmeye basarak Google+ Hangout ile aynı anda 10 kişi yüz yüze görüşme yapabiliyorsunuz. Çevrelerimiz özelliği gerçek hayatta yaptığımız sohbetleri çevrimiçi dünyaya taşıyor, belirlediğiniz çevrelere özel iletişim kurmanızı sağlıyor. Ayrıca toplam 2,5 milyon marka kendi sayfasıyla bu platformda yer alıyor" diye konuştu.

3,5 yılda yarım milyar Android aktivasyonu yapıldı

Google Android Platformu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Direktörü Richard Turner ise bugün 3,5 yaşına gelen Google Android cihazlarına dair bugüne kadar 500 milyon aktivasyonun gerçekleştiğini kaydetti.

Bugün piyasada Android işletim sistemi kullanan 825 farklı cihazın bulunduğunu ifade eden Turner, “150 ülkede 310 operatörle çalışıyoruz. Geçen ayın sonunda platform için toplam 25 milyar uygulama indirildi. Bugüne kadar birçok uygulama geliştirdik, bir sonraki adımımız daha küçük cihazlar olacak. En önemli isteğimiz de bu cihazları destekleyen araçların daha makul fiyatlara gelmesi” dedi.

"Nexus 7 önemli bir adım"

Kısa süre önce çıkardıkları Nexus 7 tabletin oldukça iyi geri dönüşler aldığını belirten Turner, "Biz tüketiciden aldığımız geri bildirimlerle ürün geliştirme çalışmalarımıza yön veriyoruz. Örneğin dokunmatik kullanım için özel bir klavye geliştirdik. Sesli komutları daha iyi algılayabilen özellikleri devreye aldık. Bunların devamı da gelecek” diye konuştu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun