Bilişim 28 EYLÜL 2011 / 10:37

Google Londra’da girişimcilere özel merkez açıyor

Google girişimciler için merkez kuruyor

Londra’nın doğusunda hızla büyüyen Tech City’de satın aldığı yedi katlı binada girişimcileri ve geliştiricileri destekleyecek. Ayrıca şirket Singapur, Hong Kong ve Tayvan’da veri merkezi açacağını duyurdu.Google büyümeye devam ediyor. Yatırımlarını sürdüren şirket, İngiltere’de girişimcilere özel bir merkez açacak. 2012’de açılması beklenen merkez, Londra’nın doğusunda yer alan ve hızla büyüyen Tech City’de yeni girişimciler ve geliştiricilere destek verecek.

2010 yılında İngiltere Başbakanı David Cameron’ın girişimi sonucunda Kaliforniya’daki Silikon Vadisi’ne rakip olacak bir teknoloji merkezi olarak kurulan Tech City’de, Google, Vodafone, Facebook ve Intel gibi şirketlere ev sahipliği yapılması planlanıyor.

Bu tür bir girişimin Google için dünyanın hiçbir yerinde olmadığını belirten Google UK Mühendislik Direktörü David Singleton, “Önümüzdeki aylarda çalışacağımız organizasyonlarla ve aldığımız alanı nasıl kullanacağımızla ilgili daha fazla detayla karşınızda olmayı umuyorum”dedi.

Uzak Doğu’da veri merkezleri kuracak

Google’dan yapılan açıklamaya göre, Singapur, Hong Kong ve Tayvan’da 1-2 yıl içinde tamamlanması beklenen veri merkezi inşasına başlanıyor. Hong Kong ve Tayvan’da kurulacak her bir veri merkezi için 100 milyon dolarlık yatırımda bulunulacak. Singapur’daki veri merkezi için net bir rakam verilmedi.

Bunun yanında Hong Kong ve Tayvan’daki veri merkezlerinde çalışmak üzere 20 kişinin istihdam edileceği bilgisi verildi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun