Bilişim 18 ŞUBAT 2016 / 10:01

Google Ideas yeniden yapılanıyor

Son dönemde elde ettii başarılı finansal tablo ile dikkat çeken Alphabet, Google Ideas'ı yeniden yapılandırmaya hazırlanıyor.

2010 yılından beri yeni girişimlere destek veren Google Ideas, yeni nesil teknolojileri desteklemek ve geliştirmek amacı ile Alphabet çatısı altında yeniden yapılanıyor. Jigsaw adı verilen yeni oluşumun Google'ın yerine, Alphabet çatısı altında olacağı açıklanırken, şirketin başkanlığına Jared Cohhen getirildi. Google Ideas'ın kuruluşunda da rol oynayan Jared Cohen, Eric Schmidt'e rapor vermeye devam edecek. Schmidt ise yeni oluşuma danışman olarak destek verecek. 

Konuyu değerlendiren Eric Schmidt, Google Ideas'ta yeni bir dönemin başladığını dile getirdi. Schmidt, 'Jigsaw' ismini taşıyacak olan şirketin jeopolitik meselelerden, yolsuzluklara, çevrimiçi engellemelerden aşırı şiddet olaylarına kadar farklı alanlarda çözümler geliştireceğini ve bu alandaki projelere destek vereceğini söyledi. 

Google Ideas'ın mirasını devralan Jigsaw, Jared Cohen liderliğinde yeni nesil teknolojik girişimler için yatırım yapıp, bu alandaki girişimleri destekleyen bir kuluçka merkezi olarak hizmet verecek. Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye http://jigsaw.google.com/ üzerinden ulaşabilirsiniz.