Bilişim 18 ŞUBAT 2016 / 10:01

Google Ideas yeniden yapılanıyor

Son dönemde elde ettii başarılı finansal tablo ile dikkat çeken Alphabet, Google Ideas'ı yeniden yapılandırmaya hazırlanıyor.

2010 yılından beri yeni girişimlere destek veren Google Ideas, yeni nesil teknolojileri desteklemek ve geliştirmek amacı ile Alphabet çatısı altında yeniden yapılanıyor. Jigsaw adı verilen yeni oluşumun Google'ın yerine, Alphabet çatısı altında olacağı açıklanırken, şirketin başkanlığına Jared Cohhen getirildi. Google Ideas'ın kuruluşunda da rol oynayan Jared Cohen, Eric Schmidt'e rapor vermeye devam edecek. Schmidt ise yeni oluşuma danışman olarak destek verecek. 

Konuyu değerlendiren Eric Schmidt, Google Ideas'ta yeni bir dönemin başladığını dile getirdi. Schmidt, 'Jigsaw' ismini taşıyacak olan şirketin jeopolitik meselelerden, yolsuzluklara, çevrimiçi engellemelerden aşırı şiddet olaylarına kadar farklı alanlarda çözümler geliştireceğini ve bu alandaki projelere destek vereceğini söyledi. 

Google Ideas'ın mirasını devralan Jigsaw, Jared Cohen liderliğinde yeni nesil teknolojik girişimler için yatırım yapıp, bu alandaki girişimleri destekleyen bir kuluçka merkezi olarak hizmet verecek. Konuyla ilgili daha detaylı bilgiye http://jigsaw.google.com/ üzerinden ulaşabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun