Bilişim 08 ARALIK 2011 / 14:34

Google Hong Kong’a 300 milyon dolar yatırımda bulunuyor

Google Hong Kong'a 300 milyon dolar yatırıyor

Dev şirket Hong Kong’taki veri merkezi için 300 milyon dolarlık yatırımda bulunacağını açıkladı.300 milyon doların içinde arsa, inşaat ve teknik ekipman bedelinin yanı sıra tam zamanlı çalışacak 25 işçinin de istihdamı yer alıyor.

Google’ın Asya’daki donanım operasyonlarından sorumlu ismi Simon Chang, veri merkezinin hizmete girmesi için hızla çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti.

Google Eylül ayında Singapur, Hong Kong ve Tayvan’da veri merkezi kuracağını duyurmuştu. Çalışmaların bir iki yıl içinde tamamlanması bekleniyor.

Haberin içinde de yer aldığı gibi aslında bir veri merkezinin çalışması için yaklaşık 25 kişinin çalışması yeterli olabiliyor. Bu doğrultuda bakıldığında bulut bilişim ile veri merkezleri üzerinden yürüyecek sistemlerin artacağı düşünülürse, önemli bir istihdam açığının önümüzdeki yıllarda ortaya çıkabileceğini söylemek mümkün.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun