Bilişim 18 ŞUBAT 2016 / 11:45

Google Gmail ekosistemini 'Gmailify' ile genişletecek

Gmailify adlı yeni özelliğini duyuran Google, bu özellik ile birlikte Gmail kullanıcı ekosistemini Hotmail ve Yahoo ile genişletmek istiyor.

Google tarafından duyurulan özellik ile beraber Yahoo ve Hotmail üzerinde e-posta hesabı olan kullanıcılar, Gmail'ın sunduğu özelliklerden faydalanabilecekler. Daha önce Android uygulaması üzerinden 'deneme' süreci yaşayan yeni özellik, Web üzerinden de kullanılabilecek. İlk etapta Yahoo, Hotmail ve Outlook kullanıcılarına açılan özellik, ilerleyen süreçte farklı platformlara da kapılarını açacak. 

Yeni uygulama ile birlikte Gmail, rakiplerine göz dağı veriyor. Önemli bir kullanıcı ekosistemine sahip olan Google, Gmail'e getirdiği yeni özellikle ile birlikte kullanıcı memnuniyetini sağlamayı ve dolaylı olarak kullanıcı sayısını artırmayı hedefliyor.Nasıl kullanılıyor

Gmailify uygulamasını kullanmak isteyenler, Gmail'ın mobil uygulaması üzerinden ya da Web sürümü üzerinden Hotmail, Yahoo ya da Outlook hesaplarına giriş yapmaları gerekiyor. Devamında "Hesapları Bağla" seçeneği ile hesaplarını Gmailify üzerinde kullanmaya başlayacak olan kullanıcılar, Gmail sunduğu avantajlardan faydalanabilecekler. 

İlk defa uygulamadan yararlanmak isteyen kullanıcıların, yeni bir Gmail hesabı açmaları gerekecek. Bunun yanı sıra kullanıcılar istedikleri zaman uygulamayı kullanmayı bırakabiliyorlar. 

Konuyla ilgili detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun