Bilişim 09 MAYIS 2012 / 10:08

Google Glass'ın gözünden ilk fotolar gelmeye başladı

Google Glass'ın gözünden ilk fotolar geliyor

Google Glass projesinin saha denemeleri sürerken, yaratıcı uygulamalar da bir bir düşmeye başladı. Google'ın akıllı telefonlarla entegre olarak dünyanın bilgisini gözler önüne sermeyi amaçlayan Google Glass projesine dair saha testleri, şanslı Google çalışanları tarafından sürdürülmeye devam ediyor. Bunlardan biri de Sebastian Thrun.

Thrun, projeyi denerken "Google Glass ile deneyiminize dair en etkileyici anları fotoğraflayarak paylaşın" tavsiyesinden hareketle bir çalışmaya imza atmış. Hemen her ebeveynin yaptığı gibi çocuğunu kollarından tutup dünya turu attırırken, gözlükteki deklanşöre basıvermiş.

Sonuçta ortaya çıkan görüntüyü yukarıda görebilirsiniz. Böyle bir fotoğrafı da ancak Google Glass ile çekebileceğinizi söylüyorlar. Bize verdikleri sözü tutabilirlerse 2012 bitmeden bizzat göreceğiz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun