Bilişim 26 ŞUBAT 2016 / 10:56

Google AMP'yi hayata geçiriyor

Google, mobil ağlarda sayfa yüklenmelerini hızlandıracak projesi için düğmeye bastı.

Geçtiğimiz Ekim ayından bu yana Google tarafından yayıncı ve yazılım geliştiricilere sunulan AMP hayata geçmeye hazırlanıyor. Sosyal mecraların yanı sıra haber kurulışlarının da ilgisini çeken yeni uygulamanın, zaman içerisinde Facebook Instant Articles ve Apple News ile rekabete girmesi bekleniyor. 

Açık kaynak koda sahip olan yeni uygulama ile birlikte yayıncı kuruluşlar ve şirketler "java script" kullanmaya ihtiyaç duymadan özel web siteleri ve platformları oluşturabilecekler. Geleneksel web sayfalarına kıyasla önemli bir hız ve dinamizme sahip olacak platformlar kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak gibi görünüyor. 

Google Haberler alanında haber okumak isteyen kullanıcılar yeni uygulama ile birlikte arayüzde de bir takım değişikliklerle karşılaşacaklar. Normalden 4 kat daha fazla hıza sahip olacak sayfalar alanında, kullanıcıların sağa ve sola kaydırabilecekleri yeni bir haber menüsü yer alıyor. 

Konuyla ilgili detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun