Bilişim 25 MART 2016 / 15:41

Goodyear'dan otomotiv sektörüne destek

Goodyear, Lüksemburg Hükümeti ve IEE Şirketi işbirliği ile inovasyon çalışmalarına yönelik kurulan otomotiv kampüsünün kurucu ortağı oldu.

Üstün teknolojik çalışma koşullarına sahip olan otomotiv kampüsü, Goodyear’ın müşterilerin ve tüketicilerin taleplerine yönelik geleceğin mobilite çözümlerini, akıllı ürünlerini, hizmetlerini üretme ve sunma konusundaki katkılarını hızlandıracak.

Lüksemburg Hükümeti’nin işbirliğiyle kurulacak olan ve otomotiv sektöründe teknolojik yenilikler üreten şirketlere, teknoloji harikası tesisler sunan özel bir araştırma ve geliştirme alanı olacak Lüksemburg Otomotiv Kampüsü’nün, Avrupa otomotiv sektöründeki iş fırsatlarının genişlemesini sağlayacağını ifade eden Goodyear Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) Başkanı Jean-Claude Kihn; “Kampüsün kurucu üyesi ve ilk kurulan tesislerden birinin sahibi olan Goodyear, yeni konseptlerin tasarım, test ve üretim süreçlerinde diğer şirketlerle işbirliği yapmayı dört gözle beklemektedir. İnovasyon, Goodyear’ın en önemli parçasıdır. Yeni kurulan otomotiv kampüsü sayesinde inovasyon çalışmalarımızı daha da genişleteceğiz. Bu sayede Goodyear, Lüksemburg ekonomisinin büyümesine katkı sağlamayı önümüzdeki dönemlerde de sürdürecektir” dedi.

Lüksemburg Ekonomi Bakanı Etienne Schneider ise, Lüksemburg Otomotiv Kampüsü’nün 4000’den fazla kişiye istihdam sağlamasını beklediklerini ve kampüsün, sektörün vitrini haline geleceğini aktardı. Etienne, bu kampüs ile birlikte Lüksemburg’un da, otomotiv tedarikçilerinin öncelikli tercihi haline gelmesini sağlayacaklarını ifade etti.

Lüksemburg Hükümeti ile güçlü bir işbirliğine sahip olan Goodyear, Lüksemburg’da son 70 yıl içinde üç tesis, test alanları, laboratuarlar, dağıtım tesislerinin yanı sıra global inovasyon merkezi açtı. Goodyear’ın kampüsteki yeni tesisi, aralarında inovasyon merkezinin yanı sıra bölgesel ve global birimlerden gelen 1000 civarında bilim insanı, mühendis ve teknisyenin de bulunduğu 1500 kişiye ev sahipliği yapacak.

Lüksemburg’da bulunan Goodyear İnovasyon Merkezi Genel Müdürü Carlos Cipollitti; “Goodyear’ın Lüksemburg tesislerindeki üretimde yer almayan ekiplerin tek bir çatı altında toplanması, işbirliğini, verimliliği artırmanın yanı sıra, ‘tek takım’ halinde çalışma becerimize de büyük katkı sağlayacaktır. Yeni kampüs, çalışanlarımızın bugünkü ve gelecekteki ihtiyaçlarına cevap vermesinin yanısıra, en parlak ve yetenekli kişiler için teknoloji harikası bir çalışma ortamı sunacaktır” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun