Bilişim 21 ŞUBAT 2011 / 13:21

Gelecek teknolojide!

Teknoloji liderleriyle biraraya gelen Obama, bu buluşmada Amerikan iş dünyasını, inovasyona daha fazla yatırım yapmaları için cesaretlendirmek istediğinin altını çizdi.

ABD Başkanı Barack Obama, Silikon Vadisi patronları ile bir araya geldi. Buluştuğu isimler arasında Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg de vardı. California’daki bu özel buluşmada Apple’dan Steve Jobs ve Google’dan Eric Schmidt de hazır bulundu. Başkan’ın katıldığı bu özel etkinliğin ev sahipliğini ise risk sermayedarı John Doerr yaptı.Ülkesinin dalgalı bir trend çizen ekonomisini toparlamak için teknoloji liderlerinin yorumlarını dinlemenin yollarını arayan Obama, Amerikan iş dünyasını, inovasyona daha fazla yatırım yapmaları için cesaretlendirmek istediğinin altını çizdi. Bu buluşmada Twitter, Yahoo ve Oracle’ın patronları da yer aldı.Sağlık durumunun kötüleştiği yönündeki medya haberlerine rağmen Steve Jobs da Obama ile buluşan isimlerden biri oldu. Amerikan gazetesi National Enquirer geçtiğimiz günlerde yayınladığı fotoğraflarda, Jobs’un durumunun kötüleştiği yorumunu yapmıştı. 2004 yılında pankreas kanseri teşhisi konulduğundan beri Jobs, Apple yönetiminden üçüncü kez uzaklaşmış oluyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun