Bilişim 13 OCAK 2016 / 11:01

Geleceği yapay zeka şekillendirecek

Yapay zeka birçokları için geleceği yeniden şekillendirecek en önemli teknolojik gelişme. Google’ın çatı şirketi Alphabet CEO’su Eric Schmidt de bu konuda benzer düşüncelere sahip. Schmidt, yapay zeka ile birlikte nüfus artışı gibi önemli problemlerin önüne geçilebileceğini düşünüyor.

Teknoloji dünyasının en önemli gündem maddelerinden bir diğeri de yapay zeka. Şirketlerin yapay zeka üzerine çalışmaları hız kesmeden devam ederken, Google'ın çatı şirketi Alphabet'in CEO'su Eric Schmidt, nüfus artışı, eğitim, iklimsel değişimler gibi problemlerin önüne yapay zekaya bağı olarak geliştirilecek çözümlerin geçebileceğine inanıyor. 

Bloomberg'de yer alan habere göre, özel bir konferansta konuşan Schmidt, yapay zekanın dünyayı yeniden şekillendirmeye başladığını ve şirketin bu konu üzerine olan çalışmalarını artırmalarının umut verici olduğunu dile getirdi. Schmidt, Google ve Facebook gibi şirketlerin bu konuda birlikte adım atmalarının insanlık adına oldukça önemli olduğunun altını çizerken, Apple ve Microsoft gibi şirketlerin de bu konudaki çalışmalarının önemine vurgu yaptı. 

Kendisi için de yapay zekalı bir asistan istediğini ifade eden Eric Schmidt, "Not-Eric" adını vermek istediği asistanın, kendisine yardım edecek "dijital şey" olacağını ifade etti. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun