Bilişim 28 OCAK 2015 / 10:45

GD Holding, crowdFON.com'un yüzde 20 hissesini satın aldı

GD Holding Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Duyarlar, kitlesel fonlama platformu crowdFON.com'un yüzde 20 hissesini almak üzere anlaşmaya vardıklarını açıkladı.GD Holding, yeni girişimcilere fon sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği işbirliğinde, kitlesel fonlama (crowdfunding)  platformlarının Türkiye ayağı olan crowdFON.com’un yüzde 20 hissesini satın aldı.
GD Holding Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Duyarlar işbirliği ile ilgili, "GD Holding olarak insan kaynakları, telekom, iş güvenliği ekipmanları, bilişim ve e-ticaret sektörlerine yaptığımız yatırımlarla yükselişimizi sürdürüyoruz. Yer aldığımız her sektörü temsil eden şirketlerimiz üzerinden, Türkiye’ye yeni markalar kazandırarak hızla büyüyen bir holdinge dönüştük.  Fikre değer veren yönetim anlayışımızla, Türkiye'nin lider kitlesel fonlama platformu olan  crowdFON.com'u da iştiraklerimiz arasına katıyoruz.  Türkiye'nin genç ve yeni girişimcilerine ilk fonlama desteğinin sağlanabileceği ortamı sağlayarak ülkemizin teknoloji hamlesine destek vermeyi hedefliyoruz. Bundan sonra gerçekleştireceğimiz tüm projelerimizde de aynı hedefle yol alacağız" dedi.

crowdFON Kurucusu Savaş Ünsal ise, Türkiye'de kitlesel fonlama platformlarının henüz Amerika’daki benzer platformların seviyesine gelmediğini, ancak önümüzdeki 3-5 sene içinde gerek SPK düzenlemeleri, gerek vergi mevzuatlarının tamamlanmasıyla bu tür ödül veya sermaye toplama bazlı kitlesel fonlama platformlarının yeni projelerin ilk fonlama ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri alternatif platformlar olabileceğini belirtti. Ünsal sözlerine şu şekilde devam etti; "GD Holding A.Ş. ile ortaklık süreci ile birlikte crowdFON.com'un altyapı geliştirme ve pazarlama faaliyetlerine ağırlık vererek lider konumumuzu güçlendirecek  ve Türkiye’nin genç girişimcilerinin önünü açmaya devam edeceğiz.”

 
ETİKETLER : crowdFON.com GD Holding
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun