Bilişim 04 MAYIS 2011 / 12:17

Fujitsu ve Symantec birlikte sunuculara güvenlik getirecek

Fujitsu, Primergy sunucuları ve Eternus veri depolama sistemlerine entegre ettiği Symantec Backup Exec yazılımıyla kullanıcılara yüksek performans ve yüksek güvenilirlik sunuyor. Özellikle KOBİ'lerin veri yedekleme işlemleri kolaylaşırken, mevcut BT yatırımlarından daha verimli faydalanmaları mümkün oluyor. Symantec Backup Exec yazılımı Merkez Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Hindistan'da yüksek performanslı ve güvenilir Eternus veri depolama ve Primergy x86 sunucularıyla beraber sunuluyor. Fujitsu, uygun fiyatla sunduğu Backup Exec'in QuickStart sürümünü müşterileri için bir başlangıç noktası olarak konumluyor.

Müşterilerin VMware, HyperV, Microsoft Exchange, Microsoft SharePoint ve SQL Server'ı destekleyen gelişmiş ve daha fazla özelliği bulunan bir sürüme ihtiyaç duymaları halinde, kolayca bir üst modele geçiş yapılabiliyor.

Fujitsu sunucu ve veri depolama sistemleriyle Backup Exec'in birlikte sunulmasının, KOBİ'lere sundukları verimli veri koruması çözümlerini bir üst seviyeye taşıdığını ifade eden Fujitsu Türkiye Veri Koruma Teknoloji Satış Müdürü Mustafa Özçakır, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: "Bu çözümlerimiz, müşterilerimizin kendi ihtiyaçlarına göre dinamik altyapılar oluşturmalarını sağlıyor. Veri koruma ihtiyaçları doğrultusunda altyapılarını istedikleri gibi düzenleyebiliyorlar, disk tabanlı yedekleme seçeneğinden faydalanabiliyorlar."

Fujistu ve Symantec işbirliği ile BT altyapıları gelişiyor

Fujitsu'nun Backup Exec yazılımını sunması sayesinde müşterilerin veri yönetimini daha düzgün bir şekilde gerçekleştirebileceğine dikkat çeken Özçakır sözlerine şöyle devam etti:

“Müşterilerimizin hem yeni yatırımlarını hem de mevcut BT altyapılarını korumada tek noktadan çözüm sunabiliyoruz. Türkiye'de ve dünyada hızla artan Symantec Fujitsu işbirliğinin sonuçlarından biri olarak sunduğumuz bu çözüm gibi pek çok çözümü müşterilerimize sunacağız."

Backup Exec için geliştirilen "Yeniden Satıcılar İçin Global Çözüm Anlaşması", Fujitsu'nun beş küresel iş ortağından biri olan Symantec ile Şubat 2010'da yaptığı Global Stratejik Birleşme Anlaşması kapsamında yer alıyor. Bu anlaşma sayesinde Symantec Backup Exec ve Symantec NetBackup, Fujitsu ETERNUS CS800 ile teknolojik olarak entegre olabilmesi sayesinde ayrı ayrı ürünler yerine gerek KOBİ'ler, gerekse büyük kuruluşlar güçlü, disk tabanlı yedekleme çözümünü esnek ve kolay bir şekilde yönetebiliyor.

Fujitsu Veri Koruma da sunduğu çözümleri arttırdı

Fujitsu Türkiye bünyesinde kurumların her tür veri koruma ihtiyaçları tek noktadan karşılanabiliyor. Bu kapsamda Fujitsu müşterilerine anahtar teslimi olarak yedekleme, VTL veya tekilleştirmeli yedekleme cihazları, arşivleme, felaket durumlarında iş sürekliliğini sağlamaya yönelik yerel veya uzak bölge kümeleme çözümlerini sunabiliyor.Bu çözümleri oluştururken kendi ürünleri ile uluslar arası ortaklıkları sayesinde sahip olduğu imkanları bir araya getiren Fujitsu müşterilerine gerekli destek ve danışmanlık hizmetlerini de sağlıyor.
ETİKETLER : fujitsu primergy symantec
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun