Bilişim 12 KASIM 2012 / 16:17

Fujitsu Forum bilişim teknolojilerinin geleceğine ışık tuttu

Fujitsu tarafından "Bilişim Teknolojilerini Yeniden Şekillendirmek, İş Dünyasını Yeniden Şekillendirmek" sloganıyla düzenlenen Fujitsu Forum etkinliğinde bilişim teknolojilerinin geleceğini aydınlatan çok önemli yeni ve stratejik teknolojilerin tanıtımı yapıldı. Avrupa'nın satıcılara yönelik bilişim teknolojileri etkinliği 10 binden fazla ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşti. 7-8 Kasım tarihlerinde gerçekleşen etkinlikte veri merkezi uygulaması FlexFrame'in yeni bir versiyonu ve Fujitsu Kişisel Bulut da tanıtılırken, PC'ler, ince istemciler ve monitörler için çarpıcı yeni bir tasarım ile şirketlerin Avrupa Birliği'nin enerji konusundaki yönetmeliklerine uyumunu sağlayan bulut tabanlı bir aracı da tanıtıldı.

FlexFrame Orchestrator birleşik SAP ortamlarını yönetiyor

Yeni veri merkezi yönetim platformu FlexFrame Orchestrator, kapsamlı veri merkezi operasyonları için SAP HANA yerleştirmelerine her türlü SAP uygulama ortamında destek veriyor. Bu destek, kaynak ve hizmet yönetimini, sunucuların hizmet verme süresini ve acil durumlarda kurtarma fonksiyonunu içeriyor. Müşteriler FlexFrame Orchestrator'ın yönettiği SAP IT alt yapısına entegrasyon sağlayarak, HANA yerleştirmelerinin karmaşıklığını ve maliyetini azaltabiliyor. Aynı zamanda sistemin esnekliği, hızı ve dayanıklılığı artıyor.

Kişisel Bulut iş uygulamalarına ve veriye ulaşmayı kolaylaştırmayı vadediyor

Bugünün yönetilen iş ortamlarına kıyasla önemli bir tasarruf sağlayan Kişisel Bulut kavramı Fujitsu bünyesinde bir pilot uygulama ile hayata geçecek. Fujitsu Global Bulut Platformu'na dayanacak iç pilot uygulama sayesinde kullanıcılar iş ortamına ve iş uygulamalarına kendi Fujitsu Kişisel Bulut'ları ile erişebilecekler.

Uygulama aynı zamanda araç yönetimi ve güvenlik maliyetlerini, ayrıca kişi başı yönetim ve bakım masraflarını azaltarak tasarruf yapılmasını da sağlıyor. Projenin sonuçlarına bağlı olarak, Fujitsu müşterileri için saha testleri ile yapılıp yapılmaması konusunda karar verecek.Hepsi bir arada Fujitsu X Serisi ile masaüstü ailesini genişletiyor

Hepsi bir arada Fujitsu X Serisi, yeni bir PC, ince istemci ve monitör modelleri ailesi için özdeş ve çok şık bir görünüm sunuyor. Seri, masaüstü teknolojisini tekrar ön plana çıkartırken, şirketlerin iş ortamlarını yeniden şekillendirmesine de yardımcı oluyor. X Serisi yarının ofis bilgi işlem teknolojilerinin neleri mutlaka içermesi gerektiğini ortaya koyuyor. Bunlar arasında interaktif dokunmatik ekranlar, sezgisel uyum desteği, çoklu platform ve araçlar üzerinden kolay bir kullanıcı deneyimi yer alıyor.

Fujitsu Eco Track Avrupa Birliği'nin enerji düzenlemelerine uyuma yardımcı oluyor

Bulut tabanlı yeni bir çözüm olan Fujitsu Eco Track, şirketlerin Avrupa Birliği'nin yürürlüğe koyacağı yeni enerji uyum gerekliliklerine uyum sağlamasına yardımcı olacak. Gelecek yılın başlarında Fujitsu Bulut Mağazası'nda satışa sunulacak olan uygulama, Avrupalı şirketlerin enerji uyumlarını kolay ve hesaplı bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlamayı vadediyor. Avrupa Birliği Enerji Verimliliği Yönetmeliği kısa bir süre içinde enerji uyumunu tüm şirketler için zorunlu kılacak.

Konuyla ilgili konuşan Fujitsu Ltd. Kurumsal Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Uluslararası İş Başkanı Rod Vawdrey, veri merkezinden masaüstüne, buluttan outsource edilmiş sistem yönetimlerini desteklemeye kadar her konuda Fujitsu Forum'un her türlü çözümü sunduğunu söyledi. Vawdrey, şirket olarak müşterilerine sadece bugünkü acil teknolojik sorunlarını çözmekte yardımcı olmakla yetinmediklerini belirtirken, onlarla işbirliği yaparak bilişim teknolojilerinin yeniden şekillenmesine yardımcı olduklarının da altını çizdi.
ETİKETLER : fujitsu fujitsu forum
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun