Bilişim 14 KASIM 2012 / 16:29

Fransa ve İtalya liglerini ekranına taşıyan Tivibu rakiplerine gözdağı verdi

Tivibu futbolla rakiplerine gözdağı verdi

TTNET’in IPTV platformu Tivibu, Seria A, Ligue 1 ve FA Cup’ı 4 ekranda ve tüm Tivibu kullanıcılarına açık olarak yayınlayacağını duyurarak Digiturk ve Dsmart gibi platformlara rakip olduğunu gösterdi. İtalya’nın Roma şehrinde düzenlenen basın toplantısıyla detayları aktarılan anlaşmayla 3 yıl süreyle İtalya ve Fransa lig maçları ile FA Cup TRT aracılıyla Tivibu abonelerine gelecek.

TTNET Genel Müdür Yardımcısı İlker Koçak’ın verdiği bilgilere göre Tivibu şu anda 135 bin aboneye ulaştı ve sayı hızla artmaya devam ediyor. Geleceğin televizyonu olarak görülen IPTV’lerde ortaya çıkacak avantajlar kullanıcıları yavaş yavaş çekmeye başlıyor. Şu anda Tivibu üzerinde izlenen herhangi bir program istenilen şekilde geri alınabiliyor, kaydedilebiliyor, durdurulup tekrar izlenebiliyor.

Koçak’ın verdiği bilgiler arasında Tivibu’nun önümüzdeki dönemde spor dışındaki alanlarda da etkinliğini artıracağı da yer aldı. Tivibu halihazırda da özel kanallar ve henüz vizyondan çıkmış filmlerin abonelere sunulması gibi kampanyalara imza atıyor.

Açıklanan yenilikler ışığında Tivibu’nun piyasadaki uydu üzerinden yayın yapan Digiturk ve Dsmart gibi platformlara ciddi şekilde rakip olmayı hedeflediği görülüyor.

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl Süper Toto Süper Lig’in yayın ihalesinde Türk Telekom ve Digiturk büyük bir rekabete girmişti.

TRT yayıncı kuruluşa, Türk Telekom da TRT’ye ödeme yaptı

Türk Telekom Genel Müdürü Tahsin Yılmaz da toplantı sırasında grup şirketlerin sinerjisini önümüzdeki dönemde de etkin şekilde kullanacaklarını belirterek verdikleri hizmetlerdeki yakınsamaya işaret etti. Türkiye’nin her ilinde IPTV altyapısına hazır internet ağlarını kurduklarını belirten Yılmaz, IPTV hizmeti vermek isteyen sağlayıcılara da çağrıda bulundu.

Son beş yılda TRT’yi oldukça geliştirdiklerinden bahseden TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Türk Telekom ile gerçekleştirilen anlaşmanın detaylarını aktararak yayınların TRT Spor ekranlarında gerçekleştirileceğini, anlaşmada yer alan iki lig ve bir kupa için TRT’nin yılda 80 maç yayınlama hakkı bulunduğunu açıkladı.

Şahin ayrıca anlaşma kapsamında kendilerinin bir kanal olarak yayın hakları sahibi MP & Silva’ya ödeme yaptığını, Türk Telekom’un da bu bedeli ve biraz daha fazlasını kendilerine sunduğunu aktardı.

6 maç aynı anda seyredilebilecek

TRT Spor işbirliği ile hayata geçirilen ve platformun 80. kanalında yer alan Tivibu Spor, heyecanlı maçları canlı ve banttan yayınlarla sporseverlerin ekranına taşıyacak. Ayrıca kanal Tivibu Ev’de 378. kanal üzerinden HD olarak da yayın yapacak.

Maçların yayın saatlerinin çakışması durumunda canlı yayınlar 6 kanaldan birden verilebilecek. Ayrıca, Tivibu aboneleri, hazırlanacak interaktif kanal sayesinde 6 maçı aynı anda takip edebilecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun