Bilişim 11 ARALIK 2014 / 16:10

Finansal verileri bulutlar saklayacak

Bulut tabanlı ve kullanıcı dostu finans yönetim uygulaması Paraşüt, gelir-gider yönetiminde işletmelere kolaylık sağlamayı vadediyor.

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için kullanımı kolay bulut tabanlı finans yönetim hizmeti sunan Paraşüt, bir işletmenin tüm finansal operasyonlarını otomatik hale getirmesini sağlamak amacıyla 2013 yılında kuruldu. Gelir gider yönetimi konusunda sağladığı faydalar ile bugüne kadar 5 bini aşkın işletme tarafından tercih edilen uygulamada 60 bin fatura oluşturuldu.

Paraşüt kullanıcıları, Kasım ayında sunulmaya başlayan online tahsilat hizmeti ile fatura kesiminden tahsilata kadar olan tüm süreci tek bir noktadan yönetmeye başladı. Sabit ve yalın komisyon oranları ile sunulan ve herhangi bir teknik çalışma gerektirmeyen online tahsilat hizmetini kullanmak için uygulamaya üye olmak yeterli.

Ocak ayından itibaren Paraşüt, işletmelere e-Fatura hizmetini de sunmaya başlayacak. e-Fatura hizmeti işletmelere hem maliyet hem de operasyonel yükü hafifletmesi açısından çok büyük avantajlar sunacak. e-Fatura hizmeti ile fatura yazdırma, kurye ile gönderme, takip süreci bitecek. Kısa sürede oluşturulan bir fatura, bir tıkla anında alıcısına ulaşarak tahsilatları hızlandıracak.

İşletmeler için bir finansal kontrol paneli niteliği taşıyan uygulama fatura ve ödeme planı oluşturma, tahsilat ve ödeme takibi, ödenmesi gereken KDV, nakit akışı, şirket harcamaları, satış ve alışlardaki büyüme eğilimi gibi bilgi ve gereksinimleri gerçek zamanlı tek elden yanıtlıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun